Nie ma już biletów na teatralny karnawał

6. Katowicki Karnawał Komedii

Katowicki Karnawał Komedii odbędzie się już za tydzień, w piątek 25 stycznia. Jak zwykle do Katowic zjadą teatry z całej Polski, w tym wiele z Warszawy, by bawić nas komediami, farsami oraz innymi gatunkami, łącznie z... koncertami.

Niestety, tak jak zwykle, bilety rozeszły się z ponaddźwiękową szybkością (przynajmniej te do Katowic). Można już tylko liczyć na gościnność Teatru Korez, w którym możemy zostać usadzeni na schodach.W tym roku spektakle będą wystawiane w Teatrze Śląskim (ceny biletów od 25 do 60 zł) i w Teatrze Korez, a koncert Marii Peszek odbędzie się 3 lutego w Kinoteatrze Rialto (bilety 60 zł).

Do tradycyjnych scen doszła też kolejna, niezwykła, bo mieszcząca się w hotelu Młyn Jacka w Wadowicach. Tam obejrzymy l lutego o godz. 18.00 "Zapis automatyczny" poznańskiego Teatru Porywaczy Ciał, 2 lutego - "Lataj z Krystyną" - monodram Aldony Jankowskiej, a 3 lutego "Diabelski Młyn" Teatru Bez Sceny z Katowic. Tu bilety jeszcze są! Kosztują 40 zł.

Twarzą festiwalu jest w tym roku przesympatyczna Grażyna Pawełczyk z piekarni i cukierni Michalski na katowickim Nikiszowcu.

KAP
Polska Dziennik Zachodni
19 stycznia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...