Nie mają powodzenia u publiczności

"Uwaga... publiczność!" - reż. Edward Wojtaszek - Och-Teatr w Warszawie

W Och-Teatrze powstaje spektakl na podstawie współczesnego francuskiego tekstu Frédérica Sabrou, przełożonego i reżyserowanego przez Edwarda Wojtaszka, wieloletniego współpracownika Jaquesa Lasalla.

Premiera 5 lipca 2014 w Och-Teatrze

"Uwaga publiczność!" będzie zabawną i prowokującą do refleksji opowieścią o grupie teatralnej, która nagle zyskuje niezwykłe powodzenie wśród zwolenników pewnej radykalnej partii politycznej. O i tym, co się wiążę z tak kłopotliwą popularnością - o wolności artystycznej, konieczności podejmowania wyborów etycznych, o rozmaitych postawach twórców.

Frédéric Sabrou

"Uwaga publiczność!"

Premiera w Och-Teatrze 5 lipca 2014 r

Zabawna i zastanawiająca komedia o zespole prowincjonalnych aktorów i ich reżyserze. Grupa, która nie ma powodzenia u publiczności, pewnego wieczora przed spektaklem orientuje się, że sala jest pełna i wielu widzów ich oczekuje... Ta - wydawałoby się - dobra wiadomość, okazuje się być początkiem konfliktu, który wybucha w momencie, gdy aktorzy dowiadują się, że na widowni zasiedli członkowie partii politycznej o skrajnych poglądach. Na pytanie "czy grać?" padają bowiem zupełnie inne odpowiedzi, a każdy z aktorów ma na poparcie swojej decyzji ważkie argumenty. Ta sztuka to studium charakterów, katalog śmieszności i napuszenia środowisk teatralnych. Lecz także opowieść o wyborach moralnych artystów, o ich wolności światopoglądowej i politycznej. Niezwykle zabawny tekst, rymujący się ze współczesną sytuacją w polskich teatrach i tym, co dzieje się za kulisami. Wpisujący się w dobrą tradycję opowieści "o teatrze w teatrze" spektakl w warszawskim Och-Teatrze reżyseruje Edward Wojtaszek, znany choćby z wieloletniej współpracy z Jaquesem Lasallem, z którym w Teatrze Narodowym zrealizował wiele cenionych spektakli ("Umowa, czyli łajdak ukarany" P. Marivaux czy "Lorenzaccio" A. de Musset) czy z brawurowej realizacji "Parad" Jana Potockiego w Teatrze Polskim w Warszawie.

(-)
Materiał Teatru
28 czerwca 2014

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...