Nie taki zły

"Zły" - reż. Łukasz Witt-Michałowski - Scena Prapremier InVitro

Czy teatr może zmienić życie? Czy człowiek, pod wpływem konfrontacji ze sztuką, jest w stanie całkowicie odmienić wyznawany przez siebie system wartości? Tak! Dariusz Jeż - aktor Sceny Prapremier InVitro - który w przeszłości nieraz popadał w konflikt z prawem, wie o tym najlepiej. To właśnie jego historię pozna publiczność I Jesiennych Spotkań Teatralnych już w najbliższy poniedziałek w polkowickim Kinie

„Zły” to spektakl, będący opowieścią o swoistej przestępczej edukacji, ukazanej na tle społeczno-gospodarczych przemian współczesnej Polski.

Przedstawienie oparte zostało na doświadczeniach Dariusza Jeża, który po wyjściu z Aresztu Śledczego związał się zawodowo z teatrem. Już w trakcie odsiadywania wyroku został zaangażowany przez reżysera Łukasza Witt – Michałowskiego do spektaklu „Lizystrata”. Wtedy to okazało się, że ma niebywały talent aktorski. Ogromnym sukcesem okazała się także jego kolejna kreacja w przedstawieniu „Ostatni taki ojciec”.

W spektaklu „Zły” Dariusz Jeż odważnie opowiedział o swoim życiu, dając dowód na to, że każdy zasługuje na drugą szansę. Prócz doskonałego aktorstwa, ogromnym atutem przedstawienia jest także oszczędna, ale niezwykle pomysłowa, scenografia oraz muzyka, którą opracował Paweł Passini.

Agnieszka Błaszczyk
Materiały Teatru
22 października 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia