"Nie wierzę"

Wieczór autorski Agaty Soboty - Kielce

Agata Sobota, aktorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach wydała kolejny tomik poezji. Z tej okazji w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się "Sobota z Sobotą" - poetycki spektakl autorki tomiku "Nie wierzę"

Agata Sobota wyreżyserowała i poprowadziła swoje spotkanie autorskie snując opowieść o świecie poezji, recytując teksty (K. Zawistowskiej, H. Poświatowskiej, W. Szymborskiej, J. Kulmowej), które miały wpływ na jej postrzeganie świata, a w konsekwencji na jej pisanie. Wiersze z tomiku "Nie wierzę" ukazały świat według Agaty Soboty. W tym spektaklu o wierze, nadziei i miłości zagrały wszystkie elementy przedstawienia.

Jolanta Kęćko - TLiA "Kubuś" w Kielcach, Teresa i Mirosław Bielińscy - Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach, Paweł Sanakiewicz - Teatr Bagatela w Krakowie - aktorzy wspaniali i nieprzypadkowi, bliźniacze dusze poetki, przyjaciele po prostu z wyjątkową wrażliwością prezentowali jej wiersze. Przestrzeń sceniczna zamknięta obrazami artysty malarza Jana Walska i "czułe granie" Piotra Salaty doskonale wpisały się w klimat tego nietypowego spotkania autorskiego promującego poezję w tak cudownie poetycki sposób.

(-)
Materiał Organizatorów
28 września 2012
Portrety
Agata Sobota

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...