Nie żyje aktor Mikołaj Klimek. Miał 48 lat

Zmarł Mikołaj Klimek

12 lipca w Warszawie zmarł Mikołaj Klimek. Urodzony w Krakowie aktor miał 48 lat.

Aktor serialowy i lektor znany z dubbingu w wielu filmach animowanych i grach komputerowych zmarł nagle w wieku 48 lat w Warszawie. Z informacji portalu KRK News wynika, że Mikołaj Klimek najprawdopodobniej zasłabł podczas jazdy na rowerze, a bezpośrednią przyczyną jego śmierci mógł być udar lub zawał serca. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez nikogo z bliskich aktora.

„Miałem nadzieję na jeszcze wiele spotkań, bo to przemiły człowiek, bardzo dobrze się z nim rozmawiało, a każde nagrania były samą przyjemnością. I na wiele odcinków Pokemonów, w którym na początku i na końcu odcinka będzie do mnie mówił" – napisał na Facebooku jeden ze współpracowników aktora Dariusz Kosmowski.
Mikołaj Klimek – kim był?

Mikołaj Klimek urodził się w 1972 roku w Krakowie. Ukończył krakowsą PWST. Jego przedstawienia dyplomowe – Babiniec i Iwona, Księżniczka Burgunda – reżyserowali Mikołaj Grabowski i Jan Peszek. Przez wiele lat był związany z teatrami m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Narodowym w Warszawie oraz Starym Teatrem w Krakowie. Zajmował się również fotografią. W 2008 ukończył Warszawską Szkołę Fotografii Mariana Schmidta. Na swoim koncie ma także wiele ról serialowych m.in. w "Na wspólnej", "Na dobre i na złe", "Klanie", "Miodowych latach", "Plebanii" i "Złotopolskich" oraz filmowych m.in. w "Zenku", "Pogodzie na jutro" czy "Marszałku Piłsudskim".

Mikołaj Klimek był znany ze swojego charakterystycznego głosu, którego użyczał postaciom w bajkach takich jak: „My little pony", „Scooby Doo", „Pokemony", "Kung Fu Panda", „Minionki" czy „Shrek 4". Głos Mikołaja Klimka znają także fani serii gier, takich jak „Wiedźmin", „Fallout 3" czy „League of Legends".

(-)
Wprost
15 lipca 2020

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...