Nie żyje Krzysztof Kiersznowski

Urodził się 26 listopada 1950 w Warszawie. Zmarł 24 października 2021. Aktor miał 70 lat

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski. O śmierci aktora poinformował w mediach społecznościowych m.in. Tomasz Mędrzak, dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru TM. Wystąpił w filmach "Vabank", "Vabank II, czyli riposta", "Kiler", "Cześć Tereska", "Boisko bezdomnych" i "Pod Mocnym Aniołem". Na Facebooku pożegnał go Tadeusz Chudecki i Magdalena Szejbal. Miał 70 lat.

- W wieku 70 lat zmarł aktor filmowy i teatralny Krzysztof Kiersznowski znany z ról w filmach "Kiler", "Vabank" i "Cześć Tereska"
- O jego śmierci poinformował między innymi teatr tm i Magdalena Szejbal
- Znany był m.in. z ról w filmach Juliusza Machulskiego. Grał "Wąskiego" w kultowej komedii "Kiler" i jej kontynuacji "Kilerów 2-óch", a wcześniej "Nutę" w "Vabanku" i w "Vabanku II czyli riposta"
- Za rolę ojca tytułowej bohaterki w filmie "Cześć Tereska" Roberta Glińskiego był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska
- Od 2007 r. Krzysztof Kiersznowski grał Stefana Górkę w serialu "Barwy szczęścia"

"Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu - na scenie i poza nią. Będzie brakowało rozmów z Tobą, dyskusji i sporów. Będzie nam brakowało Twojego śmiechu, uśmiechu i pełnych humoru komentarzy. Twojej obecności. Łączymy się w żalu z Martine, Kasią i Maxem" - czytamy w poście na Facebooku Teatru TM.

Aktora pożegnał w mediach społecznościowych także Tadeusz Chudecki. "Żegnaj Krzysiu, będzie Cię bardzo brakować!" - napisał.

Również Magdalena Szejbal pożegnała go na swoim Instagramie. "Odszedł nasz wspaniały kolega. Krzysiu do zobaczenia" - napisała na swoim stories.

"Nie żyje ceniony aktor filmowy, teatralny i telewizyjny

(-)
Onet.Kultura
25 października 2021

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia