Niebawem premiera

Wspólny spektakl "MiasTo My" uczestników warsztatów

Uczestnicy projektu "Lato w teatrze" zapraszają na premierę spektaklu "MiasTo My" już 13 lipca o godzinie 15:00 i 17:00 w Wrocławskim Teatrze Lalek.

Od końca czerwca, przez niecałe dwa tygodnie pracowali w pięciu grupach: scenicznej, dźwiękowej, fotograficznej , techniczno-multimedialnej i promocyjno-dziennikarskiej, aby wspólnie stworzyć spektakl.

- Pracowaliśmy nad tym, by dzieci otworzyły się na miasto. Spojrzały na nie z innej strony, zaczęły go słuchać, odkryły związane z nim metafory – mówi Grzegorz Mazoń, opiekun grupy scenicznej i autor muzyki do spektaklu. – To był długotrwały proces, bo najpierw miasto kojarzyło się dzieciom z konsumpcją. Wymieniały galerie handlowe, stadion.

- W spektaklu miasto stało się metaforą ich lęków, ale także narzędziem do opisania ich samych – wyjaśnia Marta Kurowska, opiekunka grupy scenicznej i reżyser.

- Dzieci zaskakują nas cały czas. Spektakl rodził się nie tylko na warsztatach, ale też w przerwach między nimi, na korytarzach, na spotkaniach po zajęciach. Od uczestników warsztatów pochodzi wszystko: tytuł, teksty, taniec – opowiadają Grzegorz Mazoń i Marta Kurowska. – Niczego nie redagujemy, niczego nie zmieniamy, nie wygładzamy. To jest ich głos.

Letnie, integracyjne warsztaty teatralne w ramach programu „Lato w Teatrze" odbywają się we wrocławskim Teatrze Lalek po raz drugi. Biorą w nich udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat. „Lato w Teatrze" jest programem Instytutu Teatralnego, finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bierze w nim udział wiele teatrów z całej Polski.

Młodzi artyści zapraszają na swój spektakl do Teatru Lalek. Skromnie opowiadają: - Cieszymy się, że bierzemy udział w tym projekcie. Bardzo nam się podoba.

Występują: Adrian Bajor, Wiktoria Bajor, Krystian Barbiński, Mateusz Brzeziński, Daria Chadasik, Mateusz Dzikowski, Łukasz Dzikowski, Zosia Jeżewska, Franek Kawiński, Adrian Konieczny, Irek Koziński, Aleksandra Malik, Sandra Minkiewicz, Magda Osiejewska, Zosia Osiejewska, Ignacy Pochodyła, Magda Sibińska, Dominik Siek, Martyna Smółko, Carlos Stalmach, Bartek Stępień, Adrian Sochacki, Patryk Swornowski, Kaja Urbaniuk, Marcin Weron, Natalia Wiatrowska, Igor Wiśniewski, Julia Wolańska, Maja Wolańska, Tomasz Wróżek.

„MiasTo My" opowiada o marzeniu – o powrocie do domu, żeby spełniło się bohaterowie muszą przejść długą drogę przez Miasto. Tę wędrówkę traktują dosłownie i w przenośni, bo miasto to nie tylko miejsce, ale także wspomnienia, lęki, tęsknoty, wyobrażenia.

Agnieszka Kołodyńska

„MiasTo My" – premiera we wrocławskim Teatrze Lalek w niedzielę 13 lipca, godz. 15 i 17. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
11 lipca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia