Niedziela w Andersenie

"Pod kolor" - reż. zespół oraz "Czarodziejski flet Mozarta" - reż. Agnes Salamon - Teatr im. Andersena w Lublinie

W niedzielę 25 października zapraszamy na dwa interesujące spektakle dla dzieci oraz ich rodziców.

"Pod kolor"

Spektakl dla widzów od 1 do 4 lat oraz ich rodziców.

Zapraszamy 25 października 2015, niedziela, godz. 10.00 i 12.00 (Scena dolna) – Bilety 25zł

Kwadrat obok kwadratu. Kwadrat przy kwadracie. Każdy pasuje. Czerwony, zielony, niebieski, żółty i znów czerwony... Pod każdym kwadratem kryje się tajemnica, coś puka, coś dźwięczy, czasem zaszczeka, a czasem ucieknie jak zajączek. Niektóre kwadraty rosną, żyją, przesuwają się i świecą. Z niektórych pada deszcz, inne – przynoszą słońce. Wszystkiego można dotknąć, sprawdzić, zbadać... i ułożyć własną historię. Zupełnie od nowa.

Spektakl „Pod kolor" powstał w ramach sceny inicjatyw aktorskich jako kontynuacja cyklu przedstawień dla „naj-najmłodszych" widzów i ich rodziców – ci, którzy widzieli już naszą „Pyzę na polskich dróżkach" i „Bucik Kopciuszka" znają sprawę i nie potrzebuję dodatkowych wstępów. Po raz kolejny nasi najmłodsi widzowie zasiądą w kameralnym gronie na teatralnym dywanie, a teraz tematem jest kolor i nasze z nim skojarzenia. Za pomocą plastycznych obrazów, prostych słów, światła i dźwięków będziemy testować reakcje najmłodszych podczas ich być może pierwszej wizyty w teatrze.

"Czarodziejski flet Mozarta"

Spektakl dla widzów od lat 7.

Zapraszamy 25 października 2015, niedziela, godz. 12.00 (Scena dolna) – Bilety 25zł

„Czarodziejski flet Mozarta" to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Wolfganaga Amadeusza Mozarta i jej głównego motywu – konfliktu pomiędzy Królową Nocy a Sarastro. Pretekstem do jej opowiedzenia jest fikcyjne spotkanie piętnastoletniego Mozarta z kilka lat starszym Emanuelem Schikanederem, (który na potrzeby tej opowieści jest aktorem-lalkarzem) dwadzieścia lat przed powstaniem dzieła.

Salzburg odwiedzają objazdowe teatry marionetkowe, aby konkurować o stałą siedzibę w tym mieście. Mozart przypadkowo wplątuje się w konflikt pomiędzy dwiema trupami, biorąc na siebie (podobnie jak postać z opery – książę Tamino) rolę romantycznego bohatera, który ma wyzwolić uprowadzoną córkę dyrektorki (Srebrzystej Królowej Nocy) jednego z rywalizujących teatrów. Jego towarzyszem zostaje Emanuel Schikaneder (tak jak operowy Papageno), marionetkarz.

W lubelskim przedstawieniu biograficzne fakty mieszają się z całkiem prawdopodobnymi fikcyjnymi zdarzeniami, zakulisowe realia z magią i baśniowością, a najbardziej charakterystyczne elementy opery (ocalenie Tamina przez trzy damy, próba wyzwolenia Paminy, spotkanie Papageno z Monostatosem i staruszką Papageną, trzy próby Tamina, magiczna moc fletu i dzwonków) odniesione są do miejsca akcji – zaplecza sceny teatralnej oraz dwóch wiodących bohaterów – kompozytora i aktora.

„Czarodziejski flet Mozarta" w Teatrze Andersena nie jest operą – to muzyczny spektakl marionetkowy przeznaczony dla dzieci i dorosłych, a jednocześnie doskonały początek ich przygody z muzyką klasyczną.

Spektakl powstał we współpracy i przy wsparciu finansowym Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Więcej informacji na:

www.teatrandersena.pl

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/ oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

Kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

(-)
Materiał Teatru
22 października 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...