Niedziela w Andersenie

Mali widzowie i wielki biały pies

W najbliższą niedzielę, 23 marca 2014, zapraszamy naszych małych widzów na spotkanie z wielkim białym psem. Nasz psiak nie ma domu ani swego pana. Przyjazną dłoń wyciąga do niego Miś Tymoteusz, który znudzony ciągłym przebywaniem z Tatą Misiem, marzy o przyjacielu i towarzyszu zabaw. Jednak jak przekonać rodziców do tego, że już jesteśmy gotowi na to, aby odpowiedzialnie zająć się domowym zwierzakiem.

Spektakl, który prezentujemy to jedna z trzech części naszego serialu teatralnego o Tymoteuszu i jego Tacie autorstwa Jana Wilkowskiego. Reżyserem spektaklu jest Arkadiusz Klucznik, scenografia to dzieło Evy Farkasovej. Muzyczną oprawą zajął się Marcin Partyka.

Rodzice o naszym spektaklu:

(...) Mamy tu odwieczny dylemat: pozwolić, czy nie pozwolić dziecku na posiadanie psiego przyjaciela (Miś Tymoteusz czuje się samotny, ale kiedy znajduje pieska, tata nie pozwala go przygarnąć), a także codzienne, „kryzysowe" sytuacje pod tytułem jedzenie zupy i przygotowywanie się do snu. Wszystko oswojone i dobrze znane, zatem niegroźne.

(...) Dzieci poznają czym jest odpowiedzialność i przywiązanie (również za sprawą rodziców wyjaśniających im do ucha wszelkie zawiłości fabuły oraz świetnych aktorów, którzy rewelacyjnie wchodzili w interakcję z maluchami ). Największe emocje wywołał Psiuńcio. Pluszowa lalka w rękach animatorów ożyła i, jak stwierdziły mamy 5,5 - letniej Kingi oraz 2,5 – letniej Tosi, a także same maluchy (teatralne debiutantki), był to najmocniejszy i najprzyjemniejszy element spektaklu. Na pytanie:
„- Co podobało ci się najbardziej?" odpowiedź była jedna:„- Piesek".

A także piosenki (aż dziewięć w ciągu jednej godziny!) i ogromne jaja na jajecznicę, które wywołały salwę śmiechu nie tylko dzieci, ale także rodziców. Dodatkowy plus za światło (zielone), rekwizyty (pomysłowe) i treści dopasowane do wieku widza (2 – 5 lat). Spektakl gorąco polecam.

/ Iwona Bednarczyk, kulturoznawca, bibliotekoznawca i filmoznawca, portal www.czasdzieci.pl

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/ oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

(-)
Materiał Teatru
19 marca 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia