Niedziela w Andersenie

"Pasterka i kominiarczyk" - reż. Daniel Arbaczewski - Teatr im. Andersena w Lublinie

Wszystkich, którzy pragnęliby w niedzielne południe przeżyć magiczną przygodę i zanurzyć się w baśniowy, nierealny świat zapraszamy do Teatru Andersena.

„Pasterka i kominiarczyk" to opowieść o losach maleńkich porcelanowych figurek, która muszą stawić czoła nie lada przeciwnościom aby móc w końcu być razem. Wydostanie się z kominkowej półki, wędrówki po zakamarkach pokoju, wizyty w królestwach szuflad to tylko kilka z przygód jakie czekają naszych małych bohaterów. Dzięki teatralnej magii naszych widzów również zmniejszamy do mikro skali aby razem z nami mogli wędrować w labiryntach pokojowych mebli, sprzętów czy kominowych korytarzy. Mamy nadzieję, że dzięki waszej pomocy uda nam się pokonać Starego Chińczyka, wyrwać się z niewoli Królestwa Kart i wygrać zakład z Nadipodgłównodowodzącymgenerałemsierżantem – największą i najokrutniejszą postacią w pokoju. Wyprawa zaczyna się w samo południe. Liczymy na was.

Reżyser spektaklu, a jednocześnie aktor teatru lubelskiego, Daniel Arbaczewski, wychodząc od wątku miłości dwóch porcelanowych figurek, zbudował opowieść, w której o uczucia trzeba walczyć, narażając życie swoje i bliskich, gdzie pogoń za szczęściem może nie mieć szczęśliwego zakończenia, jeśli nie użyje się forteli i sprytu. Zastosowane w przedstawieniu formy lalkowe – trzymetrowe kukły, lalki, w które „ubrany" jest aktor, kostiumy rozciągające się na całą scenę niczym orszak królewski – to wizytówka spektaklu i wizytówka umiejętności scenografki Anny Chadaj. Scenariusz spektaklu to robota specjalisty od zagadek kryminalnych – Marcina Wrońskiego, przestrzeń dźwiękową zbudował inny lubelski twórca – Rafał Rozmus, na co dzień bliższy kinu niż teatrowi.
Bilet: 20zł

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

(-)
Materiał Teatru
23 kwietnia 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia