Niedziela w Andersenie

"Mała Syrenka" - reż. Ilona Zgiet - Teatr im. Andersena w Lublinie

Pozwólcie się zabrać w podwodną podróż do najgłębszych morskich otchłani. Do tętniącego tysiącem barw, przedziwnych stworów i podmorskich królestw świata Małej Syrenki. Trzeci wymiar, do tworzenia którego zazwyczaj potrzeba nie lada sprzętu czy kosmicznych okularów, w Teatrze "Andersena" jest na wyciągnięcie ręki.

Losy ciekawej świata (tego nad wodą) dziewczynki z rybim ogonem, oglądamy przez pryzmat jej relacji z syrenią rodziną, członkami królewskiego dworu i przyjaźni z dwójką morskich stworzeń – Żółwikiem i Konikiem Morskim. Ciekawość świata naszej bohaterki nieustannie pcha ją w tarapaty. Jednak najokrutniejsza okazuje się miłość, i to nie ta podmorska tylko czysto ludzka, tu na lądzie.

Spektakl w reżyserii Ilony Zgiet, ma swoje dwa oblicza. Jedno z nich to właśnie świat podmorski, świat lalkowy, gdzie stada syren, ławice ryb czy żądne krwi rekiny pojawiają się na scenie w sposób magiczny, zawieszone w wieloplanowej przestrzeni niczym w wielkim akwarium. Drugi akt to zmagania Małej Syrenki na lądzie, walka o względy księcia i próba (bolesna) stania się człowiekiem. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej vis comice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą i dorosłą widownię.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena
w cenie: 20zł

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

"Małą syrenka" /spektakl od lat 5/
reżyseria: Ilona Zgiet

NIEDZIELA, 11 maja 2014, godz. 12.00 (scena dolna)

(-)
Materiał Teatru
7 maja 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia