Niedzielne poranki dla najmłodszych

"Spotkania w Operze. PORANKI" w Operze Krakowskiej

Od tego sezonu artystycznego Opera Krakowska zaprasza swoich najmłodszych Widzów na cykl spotkań edukacyjnych pod nazwą "Spotkania w Operze. PORANKI".

Jest to seria spotkań, odbywających się w niedzielne przedpołudnia, dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, których celem jest wprowadzenie najmłodszych w niezwykły świat opery. Gościem specjalnym każdego spotkania jest praktyk, artysta w swoim zawodzie, który odkrywa przed młodymi uczestnikami tajniki wykonywanej pracy. Podczas Poranków dzieci mogą m.in. zaśpiewać z solistą, wraz ze scenografem ubrać "Dziadka do orzechów", czy dowiedzieć się, jak działają urządzenia sceniczne podczas spektakli i czym zajmuje się akustyk.

Spotkania to również okazją do uczestniczenia w różnorodnych warsztatach, z reguły związanych z tematyką poruszaną podczas Poranków m.in. plastycznych, ruchowych czy kostiumologicznych. Młodzi uczestnicy zwiedzą także kulisy Opery. Pragniemy, aby poprzez zabawę rozwijali swoją kreatywność, wrażliwość artystyczną i talenty muzyczne.

Podczas zajęć rodzicom i opiekunom proponujemy spędzenie czasu w Kawiarni Operowej przy "Latte Pucciniego" i "szarlotce Trubadura".

Koszt udziału dziecka w jednym spotkaniu to 20 złotych, a przewidywany czas trwania spotkań to około 2 godzin. Wszystkie spotkania odbywają się będą w niedziele o godzinie 10.00 w gmachu Opery Krakowskiej.

Szczegółowe informacje na temat Poranków można uzyskać pod telefonem 12 29 66 196 lub mailowo: a.cudak@opera.krakow.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

Plan kolejnych spotkań:

19.01.2014 Karnawałowa lekcja Operowa

9.02.2014 Operowe FERIE - czyli kto zatańczy z Kopciuszkiem?

9.03.2014 W oczekiwaniu na wiosnę - zaśpiewaj z Chórem Opery Krakowskiej

13.04.2014 W poszukiwaniu serca Opery

25.05.2014 Magia sceny

1.06.2014 W blasku reflektorów

29.06.2014 Wakacyjna akustyka

Dyrekcja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w terminach i tematyce spotkań.

(-)
Materiał Teatru
12 grudnia 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia