Niemiecka premiera

"Czy ryby śpią?" - reż. Paweł Szkotak - Teatr Polski w Poznaniu

Widzowie Theatherhaus we Frankfurcie nad Menem będą w niedzielę, 8 lutego, świadkami drugiego etapu polsko-niemieckiej współpracy przy spektaklu "Czy ryby śpią?" w reż. Pawła Szkotaka.

Niemiecka premiera dramatu Jensa Raschke w reżyserii Pawła Szkotaka to nie tylko zmiana języka, ale również obsady. W roli Jette wystąpi Verena Specht-Ronique, a muzykę na żywo zagra Elvira Plenar.

Spektakl dla widzów od lat 7 do 107

Niektórzy ludzie umierają, gdy są bardzo starzy, niektórzy umierają jednocyfrowi. Niektórzy ludzie po prostu zasypiają i już się nie budzą, a niektórych przejeżdża pociąg, albo doniczka spada im na głowę. Niektórzy umierają nagle, gdy jadą tramwajem do pracy, a niektórzy samolotem rozbijają się nad oceanem i już nie można ich odnaleźć.

Niektórych ludzi zabijają inni ludzie, a niektórzy umierają, bo połknęli kość od kurczaka, albo osę, albo dlatego, że nadepnął na nich przez pomyłkę krótkowzroczny słoń.

Są ludzie, którzy umierają, bo są smutni i samotni, i potem sami się zabijają. Skaczą do wody i zapominają, że umieli pływać. Albo biorą tabletki, po których się zasypia, ale już nie budzi.

(-)
Materiał Teatru
6 lutego 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia