Niemiecki kolektyw po raz pierwszy w Polsce

"She She Pop" - Małopolski Ogród Sztuki

Małopolski Ogród Sztuki zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - po raz pierwszy do Polski zawita kolektyw "She She Pop" z Berlina, który dwukrotnie na scenie MOS-u pokaże swój słynny, wielokrotnie nagradzany spektakl "Testament", na motywach "Króla Leara" Williama Szekspira.

She She Pop to pochodzący z Berlina zespół artystyczny założony w 1990 roku przez absolwentów teatrologii stosowanej w Gießen. Nie ma w nim podziału na dyrektora, autora, aktorów etc. Teksty i koncepcje są opracowywane i przedstawiane wspólnie. She She Pop tworzy w nurcie eksperymentalnym współczesnego teatru niemieckiego. Każdy wykonawca rozwija własne spojrzenie na tekst w oparciu o osobisty horyzont doświadczenia.

Dla grupy She She Pop scena to przestrzeń, na której podejmuje się decyzje, różne formy dialogu, bada się zachowania społeczne oraz gesty i rytuały - te wyuczone i te, które wyszły z użycia. Misją grupy jest odkrywanie granic komunikacji społecznej oraz ich przekraczanie w celowy, artystyczny sposób w ramach bezpiecznej przestrzeni scenicznej.

W ramach międzynarodowego przeglądu form post-teatralnych Tylko Nie Teatr, She She Pop zaprezentują wielokrotnie nagradzany, inspirowany "Królem Learem" Szekspira spektakl "Testament". Członkowie kolektywu zaproszą na scenę swoich ojców, aby udowodnić odwieczną prawdę: ze wszystkich relacji, w które jesteśmy uwikłani, te międzypokoleniowe są najbardziej skomplikowane

Zapraszamy na spektakle 14 i 15 grudnia o godz. 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12. Bilety w cenie 50 zł (normalny), 25 (ulgowy).

(-)
Materiał organizatora
7 grudnia 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...