Niepełnosprawność i fotografia. Webinarium Centrum Sztuki Włączającej i Teatru 21

"Niepełnosprawność i fotografia" - Teatr 21 i Centrum Sztuki Włączającej - 14 lipca 2020

Teatr 21 i Centrum Sztuki Włączającej, w ramach swojej działalności on-line, zapraszają na webinarium "Niepełnosprawność i fotografia". Premiera nagrania odbędzie się 14 lipca 2020 roku o godz. 19:00 na Facebooku i kanale YouTube Teatru 21.

Jak niepełnosprawność wpływa na namysł o fotografii i na kanony patrzenia, które ją ustanawiają? Z jakimi pułapkami, wyzwaniami, stereotypami mierzą się artyści fotografujący osoby o nienormatywnych ciałach? Jakie strategie emancypacji rozwijają artyści z niepełnosprawnościami w obszarze fotografii?Jak fotografia może wytworzyć nowe sposoby społecznego postrzegania niepełnosprawności wspierając system edukacji włączającej? W końcu jaką rolę może odegrać fotografia w kształtowaniu nowych obrazów wspierających rozwój społeczeństwa opartego na różnorodności? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć rozmówcy webinarium "Niepełnosprawność i fotografia".

Rozmowę poprowadzi dr hab. Iwona Kurz (badaczka kultury wizualnej, filmoznawczyni, dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej UW). Gośćmi rozmowy będą Joanna Pawlik (artystka wizualna i fotografka od lat eksplorującą styk niepełnosprawności i fotografii), Grzegorz Press (fotograf związany ze środowiskiem ampfutbolu, zajmuje się fotografią reportażową, jest autorem zdjęć do książki "21 myśli o teatrze" dokumentującej działalność Teatru 21) oraz Paweł Kuligowski (fotograf portretowy i modowy, autor zdjęć ze spektakli i performansów Teatru 21).

Premiera rozmowy odbędzie się na stronie Facebook oraz na kanale YouTube Teatru 21 we wtorek 14 lipca 2020 o godz. 19:00. Wideo będzie udostępnione z napisami w języku polskim oraz z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM).

Jakub Drzewiecki
Materiał nadesłany
15 lipca 2020

Książka tygodnia

Wiersze prawie wszystkie. Tom I
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Agnieszka Osiecka

Trailer tygodnia