Nieznana siła zamętu

"Kruk krukowi" - reż. Przemysław Jaszczak - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Społeczność mieszkających w lesie Kruków od wieków żyje w duchu zasady, że każdy Kruk jest bratem drugiego. Harmonia natury zdaje się wypełniać łączące ich relacje.

Kiedy jednak do sielankowego świata niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność, wszystko przybiera zupełnie inny obrót. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona.

Swoiste podziały, wkradające się niemal w każdy zakamarek życia bohaterów, mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi, m. in. mały Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół.

Spektakl w metaforyczny sposób odwołuje się do wydarzeń z czasów II wojny światowej. Historia jest opowiedziana m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
12 września 2018

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia