Nikt nie jest za stary, by nauczyć się miłości

"Mały lord" - reż. Janusz Szydłowski - Opera Krakowska w Krakowie

Opera Krakowska z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla najmłodszych widzów ciekawe propozycje.

W sobotę i niedzielę (31.05. i 1.06.) o godz. 17.30 odbędzie się bardzo lubiany przez dzieci musical "Mały lord" S. Markvicka. Spektakl w inscenizacji i reżyserii Janusza Szydłowskiego zyskał uznanie publiczności i krytyków. Opowiada historię Cedrica, jedenastoletniego chłopca, który niespodziewanie staje się lordem Fauntleroy - przyszłym spadkobiercą wielkiego majątku. Jego dziadek, angielski arystokrata, porywczy i samolubny, sprowadza wnuka z Ameryki do zamku w Anglii. Wbrew obiegowej opinii Cedric uważa dziadka za uosobienie dobroci i szlachetności, ten z kolei usiłuje nie zawieść oczekiwań dziecka.

W rezultacie chłopiec swą ufnością i wiarą w dobro sprawia, że stary lord wraca do świata kochających i kochanych. Przedstawienie adresujemy do widzów w każdym wieku. Dzieciom pokaże ono wartość zachowań, co przyczyni się do porządkowania ich świata. Dorośli powrócą do opowieści z dzieciństwa, ciągle aktualnej, bo czy nie jest ponadczasowa myśl, że, jak mówi Steven Markwick: "nikt nie jest nigdy za stary ani zbyt potężny, by nauczyć się pokory i miłości".

"Na szczególne wyróżnienie zasługuje perfekcyjnie tworząca klimat warstwa muzyczna. Kompozycje Stevena Marvicka, bliskie hollywoodzko-broadwayowskiej retoryce, podążają za akcją i jej nastrojem..." (Nowy Czas)

1 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy także na specjalne spotkanie edukacyjne z cyklu Poranki pt. "W blasku reflektorów". Tym razem wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnicę gry świateł, dowiemy się jak powstaje dzień i noc podczas spektakli operowych i zaprezentujemy krótki pokaz możliwości oświetleniowców. Gościem spotkania będzie Krzysztof Wędziński z Pracowni Elektrycznej Opery Krakowskiej. Młodym widzom będzie towarzyszyła uwielbiana przez nich Pani Nutka i jej pomocnicy - Księżniczka Aria, Skrzat Artystyczna Dusza i Pani Melodia. Wśród dodatkowych atrakcji będzie także muzyczne malowanie dzieciom buziek.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej.

(-)
Materiał Opery
29 maja 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia