Niskie głosy w szczytnym celu

Spotkają się w Warszawie, by wystąpić z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Iuventus.

Już w piątek, 15 marca baryton Artur Ruciński i bas Rafał Siwek wystąpią w Warszawie na jedynym wspólnym koncercie charytatywnym „Wielcy Artyści - Małym Pacjentom" na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Wydarzenie zorganizowała wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska.


Usłyszeć naszych najlepszych wokalistów w Polsce to rzadka okazja, a podczas jednego koncertu – niemal niemożliwość. Artur Ruciński dopiero zakończył występy w Walencji i Zurychu, a już wybiera się do nowojorskiej The Metropolitan Opera, a Rafał Siwek wpada do kraju między spektaklami w monachijskiej Bayerische Staatsoper i próbami w Paryżu.

Spotkają się w Warszawie, by na zaproszenie Patrycji Piekutowskiej wystąpić z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Iuventus pod kierunkiem Piotra Sułkowskiego. Wokaliści, prywatnie przyjaciele, zaśpiewają najpiękniejsze arie i duety operowe na bas i baryton z oper Verdiego, Moniuszki, Donizettiego i Bizeta, aby weprzeć remont CZD. W wykonaniu orkiestry zabrzmi również słynne „Bolero" Maurice'a Ravela.

Soliści, orkiestra i dyrygent wystąpią pro bono, a cały dochód z biletów-cegiełek zostanie przekazany szpitalowi na remont podjazdu dla karetek.

Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest wybitna skrzypaczka, Patrycja Piekutowska, która od 20 lat koncertuje po całym świecie. Stworzyła projekt specjalnie dla Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka, największego szpitala dziecięcego w Polsce ze względu na osobistą historię łączącą z CZD jej synka. Patrycja Piekutowska osobiście poszukuje partnerów do wykonania remontów wielu części wspólnych szpitala, które nie były modernizowane od 40 lat. Prezesi firm, które wsparły i umożliwiły remont otrzymają podziękowania podczas koncertu 15 marca, który dzięki staraniom Patrycji Piekutowskiej zyska wspaniałą oprawę, godną wydarzenia artystycznego tej rangi.

Współorganizatorem jest Politechnika Warszawska, której Duża Aula zamieni się w magiczną salę koncertową z trzypoziomową sceną i wyszukanym oświetleniem. Sama artystka także zagra na skrzypcach oraz poprowadzi cały koncert wraz z uznanym konferansjerem Wojciechem S. Wocławem.

Katarzyna Gardzina
Materiał organizatora
12 marca 2019

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...