Noc Teatrów w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska

W ramach Nocy Teatrów (13/14 czerwca 2015) Opera Krakowska zaprasza na „Operowy Pokaz Mody”, który odbędzie się na Scenie Kameralnej przy Lubicz 48 o godzinie 22.30.

„Operowy Pokaz Mody" to barwne i dynamiczne spotkanie ze światem teatru, ukazanym poprzez pryzmat operowych kostiumów. Z przymrużeniem oka ukazuje heroiny oraz bohaterów największych dzieł operowych, operetkowych i baletowych, którzy dumnie prezentują się na wybiegu modowego pokazu. Pokaz zaprasza każdego widza– niezależnie czy jest wielbicielem teatru czy też na co dzień od niego stroni – w podróż po repertuarze krakowskiego teatru operowego.

W pokazie autorstwa Bożeny Pędziwiatr (scenografa i kostiumografa), zostanie zaprezentowane 30 kostiumów ze spektakli Opery Krakowskiej. Są to propozycje zarówno ze spektakli operowych, operetkowych, jak i przedstawień dla najmłodszej widowni oraz produkcji baletowych. Podczas pokazu mody operowej zostaną przypomniane najpiękniejsze kreacje ze spektakli archiwalnych jak i bieżących, pokazane w formie krótkich etiud z choreografią i muzyką nawiązujących
do przedstawień. Autorami prac są wybitni polscy kostiumografowie m.in.: Maria Balcerek, Zofia de Ines, Barbara Kędzierska, Magdalena Tesławska, Ryszard Melliwa oraz Jan Polewka. Kostiumy prezentowane będą przez artystów Baletu Opery Krakowskiej.

(-)
Materiał Teatru
28 maja 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia