Noc Teatrów w Operze Krakowskiej

tym razem na wybiegu

"Operowy Pokaz Mody", który odbył się w Operze Krakowskiej w ramach Nocy Teatrów (13 czerwca 2015), okazał się być dla publiczności świetną rozrywką. Widzowie z entuzjazmem przyjęli to barwne i dynamiczne widowisko. Świat teatru został ukazany tego wieczoru przez pryzmat operowych, operetkowych i baletowych kostiumów.

W "Operowym Pokazie Mody" przygotowanym przez Bożenę Pędziwiatr widzowie mieli okazję podziwiać kreacje zarówno z bieżącego repertuaru Opery Krakowskiej, jak i te archiwalne. Autorami zaprezentowanych kostiumów są wybitni scenografowie i kostiumografowie tacy jak: Maria Balcerek, Agata Duda-Gracz, Zofia de Ines, Barbara Kędzierska, Dorota Morawetz, Bożena Pędziwiatr, Anna Sekuła, Magdalena Tesławska, Kazimierz Madej, Ryszard Melliwa, Józef Napiórkowski, Jan Polewka, Michał Znaniecki.

Kreacje zaprezentowane zostały w formie etiud choreograficznych do muzyki z przedstawień. Stroje na wybiegu wytwornie, a czasem z przymrużeniem oka prezentowali artyści Baletu Opery Krakowskiej: Gabriela Kubacka, Agnieszka Chlebowska, Katarzyna Sanocka, Sebastian Kubacki, Tomasz Szaro oraz Tomasz Wojciechowski w towarzystwie artystki pantominy Izabeli Walczybok, aktorki m.in. teatru "Kriket", która pół żartem pół serio wprowadzała widzów w fascynujący świat operowej mody.

(-)
Materiał Teatru
17 czerwca 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia