"Noce Świętojańskie" na zakończenie sezonu

Teatr Polski w Szczecinie

Magda Umer, Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Lubomski oraz inni wykonawcy wystąpią w Teatrze Polskim na zakończenie sezonu artystycznego. Po raz kolejny Teatr Polski organizuje "Noce Świętojańskie"

Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, tradycyjne obchodzone w najkrótszą noc roku świętować będziemy aż przez 4 nastrojowe wieczory. Między 16 a 19 czerwca na scenach Teatru Polskiego zagoszczą artyści znani już szczecińskiej publiczności. 

Katarzyna i Joanna Matuszak oraz Piotr Salaber, którzy w spektaklu "Jestem po to, żeby mnie kochać" [na zdjęciu] hipnotyzującymi piosenkami przedstawią twórczość i postać Marleny Dietrich.

W spektaklu obserwujemy Marlenę w jej największym żywiole - na scenie. Tu nie jest rozkapryszoną gwiazdą filmową, w nie zawsze najlepszych rolach. Na scenie Dietrich jest medium, wampem. Pochłania kobiety i mężczyzn od pierwszego dźwięku. Jej piosenki są jak narkotyk. Kto ich słucha, uzależnia się od nich i od niej. Te piosenki hipnotyzują. Marlena, mimo tego, że jej nie ma, jest. Bo to o czym śpiewa jest ciągle najważniejsze w życiu.

Magda Umer zachwyci koncertem "Noce i sny". Jak sama mówi będą to utwory smutne, ale piękne. O jesieni, o miłości samotności, o potrzebie ocalenia wspomnień. O przemijaniu, przeciwko któremu daremnie jesteśmy. O wielkiej miłości do życia, zachwytem nad cudownymi chwilami.

- Gdybym musiała powiedzieć o tej płycie jedno zdanie, to powiedziałabym, że jest to listopadowa opowieść o listopadowym życiu listopadowej kobiety - mówi Magda Umer.

"Noc poetów" będzie wieczorem spędzonym przy premierowym koncercie Szymona Zychowicza, który na scenie Teatru będzie obchodził 20-lecie pracy artystycznej. W koncercie wystąpią również Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Lubomski i Waldemar Pawlikowski.

Na zakończenie Nocy Świętojańskich ponownie wysłuchamy najsłynniejszych tang Astora Piazzolli w wykonaniu Krzysztofa Meisingera, Anny Marii Staśkiewicz.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
14 czerwca 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...