Nocne granie

Klubowe koncerty - 32. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Co łączy Macia Morettiego oraz Jacka Bieleńskiego "Bielasa"? Wystąpią oni podczas tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Przedstawią projekty, których fenomen polega na miksowaniu różnego rodzaju gatunków muzycznych

Organizatorzy Przeglądu Piosenki Aktorskiej, mimo braku zeszłorocznego klubu festiwalowego jakim był „Ośrodek” nie zrezygnowali z cyklu „Nocne granie na PPA”. W tym roku koncerty odbędą się w Klubie Festiwalowym - Włodkowcia 21 oraz w Eterze.

Jacek Bieleński „Bielas” podczas Przeglądu przedstawi projekt Plastic Bag, w którym spotyka się z największymi indywidualistami w krainie dźwięków. Sam oprócz śpiewania, gra na gitarze. W Plasticu obok niego na scenie staja Włodek Kiniorski, Ziut Gralak, Przemek Greger, Andrzej Rajski, Zbigniew Brysiak, Loco Richter i wielu innych.

Jacek Bieleński to artystyczny fenomen. Poeta, tekściarz, kompozytor, prozaik i aktor w jednym -  jak piszą o nich na stronie Biodro Records. Z wykształcenia i zamiłowania do obrazków scenarzysta filmowy. Od 11 lat prowadzący scenę klubu Łódź Kaliska. Bawi się modą, lansuje trendy jak choćby Czapkę Widke; inicjatywę, która oprócz Jurka Owsiaka czy Kory Jackowskiej podchwyciła Ultra Violet - muza Andy`ego Warhola. W 2000r powołał do życia duet Pavulon, z którym koncertuje razem z Włodkiem Kiniorskim. Podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej wystąpi 20 marca o godzinie 23:00, Klub Festiwalowy Włodkowica 21.

Macio Moretti, laureat Pszportu Polityki wraz z Państwem Maseckich przyjadą na Przegląd z projektem Paris Tetris. Jak sami twierdzą jest to mieszanka  popu, rocka, punku i punkrocka. Muzyka Paris Tetris śmiało przekracza gatunkowe ramy. Piosenki są żywiołowo wykonane na scenie przez wokalistkę zespołu. Projekt powstał w roku 2008, a właściwie w drugiej jego połowie. Za namową Mirka Olszówki (na co dzień menadżera zespołu Voo Voo) Candelaria Saenz Valiente, Marcin Masecki i Macio Moretti zebrali się i najzwyczajniej w świecie nagrali płytę, na której oprócz nich samych gościnnie pojawiają się przeróżni wspaniali instrumentaliści m. in.: Kuba Kossak na fagocie, Bartek Magneto na gitarze, djLenar na patefonach czy też odpowiedzialny za oprawę graficzną płyty oraz mrożące krew w żyłach logo zespołu Kuba Jezierski na trąbce.

Koncert odbędzie się w klubie Eter, 22 marca o godzinie 21:00.
Ceny biletów:
Paris Tetris - 15zł
Bielas – 30zł

Agata Bagrowska
Materiały Organizatora
12 marca 2011

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia