Nocny rejs po Odrze

zaproszenie Teatru Lalek we Wrocławiu

Teatr Lalek zaprasza na nocny rejs po Odrze 21 sierpnia o g. 21.00

Uczestnicy Rejsu wsiądą na statek z przystani przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i popłyną wzdłuż Odry, słuchając opowieści o historii Wrocławia, przygotowanej przez Beatę Maciejewską, dziennikarkę "Gazety Wyborczej" i historyczkę.

W trakcie Rejsu oświetlać będziemy kolejno najpiękniejsze obiekty Ostrowa Tumskiego widziane z pokładu statku. Stworzymy w ten sposób niesamowity efekt wyłaniającego się z ciemności miasta. Po drodze zobaczą Państwo ilustrujące opowieść Beaty Maciejewskiej teatralne sceny historyczne. Poznają historię pięknej Magdaleny, żony karczmarza oskarżonej o czary i pławionej w rzece, świątobliwego zakonnika odpierającego z boską pomocą atak Mongołów na Ostrów Tumski i burmistrza Wrocławia strąconego z mostu do wody. Przekonają się Państwo sami, co kryje się w nurtach Odry pod mostem Pokoju i czy koło Biblioteki Uniwersyteckiej naprawdę straszą duchy zmarłych pochowanych na XVII-wiecznym cmentarzu. Wyjątkową atrakcją tej nocnej wycieczki będą oglądane z pokładu projekcje multimedialne na fasadzie Biblioteki Uniwersyteckiej, przygotowane przez wrocławskie muzea.

Na zakończenie Rejsu czekać będzie Państwa wyjątkowa niespodzianka: koncert szopenowski "Fortepiany na Odrze" - grany jednocześnie na trzech fortepianach na pływającej scenie pośrodku rzeki.

Współorganizatorami Rejsu są Wrocławski Teatr Lalek, WRO 2016, "Polska The Times Gazeta Wrocławska" oraz Telewizja Wrocław.

21 sierpnia to jedyna okazja, by wziąć w nim udział - w nocny rejs popłyniemy bowiem tylko raz.

bilety -30 zł

opr. MW
Materiały Organizatorów
21 lipca 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia