Nominowani już są

19. Festiwal „Oblicza Teatru" - Polkowickie Dni Teatru

Zakończył się plebiscyt publiczności XIX Obliczy Teatru, a tym samy znani już sa nominowani do "Złotych Miedziaków" 2017.
Znamy już nominowanych:

W kategorii „Najlepsza aktorka" nominowane zostały: Karolina Gruszka za rolę Barbry w sztuce „Słoneczna Linia" Teatru Polonia z Warszawy i WEDA Produkcje, Jadwiga Jankowska Cieślak za kreację Patricii w spektaklu „Błogie dni" Teatru Ateneum z Warszawy oraz Alicja Stasiewicz za rolę Basi w sztuce „Gdy Przyjdzie sen – tragedia miłosna" Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry.

Nominowanymi do Nagrody Publiczności w kategorii „Najlepszy aktor" są: Dariusz Starczewski za kreację Françoisa Pignon w spektaklu Teatru Bagatela z Krakowa pt. „Najdroższy", Borys Szyc za rolę Wernera w przedstawieniu „Słoneczna Linia" oraz Bronisław Wrocławski za rolę Fiodora w „Karamazowie" Teatru im. S. Jaracza z Łodzi.

Nominacje w kategorii „Najlepszy Spektakl" przypadły następującym sztukom: „Błogie dni" w wykonaniu aktorów Teatru Ateneum z Warszawy w reż. Wojciecha Urbańaskiego, „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna" Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry w reż. Katarzyny Dworak Wolak i Pawła Wolaka oraz „Słoneczna linia" w reż. Iwana Wyrypajewa, produkcji Teatru Polonia z Warszawy oraz WEDA Produkcje.

Wśród nominowanych w kategorii „Najlepsza reżyseria" znaleźli się: Katarzyna Dworak Wolak i Paweł Wolak za spektakl „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna" oraz Iwan Wyrypajew za przedstawienie „Słoneczna linia".

W kategorii „Najlepsza rola drugoplanowa kobieca" aktorki nominowane to: Elżbieta Donimirska za rolę Walczakowej w spektaklu „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna" Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry, a także Kaja Walden za kreację Christine w „Najdroższym" Teatru Bagatela z Krakowa.

Aktorami nominowanymi w kategorii „Najlepsza rola drugoplanowa męska" są: Marcin Kobierski za kreację Maurina w sztuce „Najdroższy", Przemysław Kozłowski za rolę Dymitra w przedstawieniu „Karamazow" jak również Sławomir Sośnierz za rolę Jonville'a w „Najdroższym".

W kategorii „Najlepsza rola komediowa" nominowani zostali: Elżbieta Donimirska za rolę Walczakowej w spektaklu „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna", Adam Dzieciniak za kreację w spektaklu „Latający Cyrk Monty Pythona (powraca!!!)", a także Kaja Walden za kreację Christine w „Najdroższym".

Nominacje w kategorii „Najlepsza rola dramatyczna" otrzymali: Przemysław Kozłowski za rolę Dymitra w sztuce „Karamazow" i Jan Peszek za kreację Seana w „Błogich dniach".

Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie plebiscytu Nagród Publiczności i nazwiska laureatów. Wręczenie „Złotych Miedziaków odbędzie się podczas Gali Otwarcia Jubileuszowej, XX edycji Festiwalu „Oblicza Teatru" - Polkowickie Dni Teatru.

(-)
Materiał organizatora
20 kwietnia 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia