Nominowani w kategorii Teatr

22. edycja Paszportów Polityki

To już 22. edycja jednej z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce, przyznawanej nieprzerwanie od 22 lat. W kategorii "Teatr" nominowani zostali Weronika Szczawińska, Radosław Rychcik i Bartosz Porczyk.

Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane są na podstawie wskazań krytyków w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna, literatura. Wyróżniają one utalentowanych, młodych ludzi , którzy swoją działalnością w danym roku wywarli niekwestionowany wpływ na polską kulturę i mogą być najlepszymi ambasadorami Polski w świecie. Paszportami Polityki nagradzani są Twórcy wychodzący naprzeciw obowiązującym trendom. Nagroda specjalna, jaką jest Kreator Kultury, trafia w ręce wybitnych osobowości świata artystycznego, za szczególne osiągnięcia w krzewieniu polskiej kultury.

Paszporty POLITYKI co roku udowadniają także, że hasło porozumienia ponad podziałami (w tym wypadku redakcyjnymi) jest możliwe, przynajmniej, jeśli chodzi o kulturę. Krytycy z różnych redakcji i instytucji kultury wytypowali, jak co roku, trzech twórców w każdej kategorii, których osiągnięcia wydały im się ważne, a Kapituła wybiera Laureata w każdej kategorii.

W jutrzejszym wydaniu tygodnika POLITYKA (50/2014) zostaną ogłoszone nominacje do nagród Paszporty POLITYKI 2014. Sylwetki wszystkich nominowanych osób zostaną przedstawione w specjalnym 16-stronicowym dodatku.

Uroczyste ogłoszenie laureatów nastąpi podczas Gali, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie w dniu 13 stycznia 2015 roku, transmitowanej w Telewizyjnej Dwójce.

Nominowani

Film: Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, Tomasz Kot, Jan Komasa

Literatura: Jakub Żulczyk, Wit Szostak, Zygmunt Miłoszewski

Teatr: Weronika Szczawińska, Radosław Rychcik, Bartosz Porczyk

Muzyka popularna: Wacław Zimpel, Pablopavo, Michał Biela

Muzyka poważna: Dariusz Przybylski, Kwadrofonik, Łukasz Długosz

Sztuki wizualne: Jakub Woynarowski, Norman Leto, Paweł Bownik

(-)
Mateirał Organizatora
10 grudnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia