Nora Chipaumire na Bulwar[t]cie sztuki

Nora Chipaumire, artystka z Nowego Jorku na Bulwar[t]cie sztuki

Artystka z Nowego Jorku na Bulwar[t]cie sztuki w Nowej Hucie? Czemu nie! Już w tym tygodniu zapraszamy na występ Nory Chipaumire, artystyki pochodzącej z Zimbabwe, pracującej w Nowym Jorku na dwa, z nią, spotkania.

W piątek 12 lipca o 12:00 nora poprowadzi warsztaty taneczne NHAKA, podczas których będziemy eksperymentować z ruchem i z tym, co w głębi nas, „nhaka" oznacza dziedzictwo, korzenie i do nich spróbujemy sięgnąć. Dzień po warsztatach, w sobotni wieczór 13 lipca zobaczymy spektakl pt. „#PUNK" w jej wykonaniu, będzie to muzyczny performans inspirowany muzyką i kulturą punkową.

W filmowy, czwartkowy wieczór w ramach Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego projekcja „Najlepszego" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, z gościnnym udziałem Kamili Kamińskiej, odtwórczyni jednej z głównych ról oraz Bartosza Chajdeckiego, kompozytora muzyki do filmu. Filmowy wieczór na Bulwar[t]cie będzie można spędzić także w niedzielę 14 lipca, zobaczymy film „Paterson" w reżyserii Jima Jarmusha.

Nie zabraknie także Capelli Cracoviensis, która we wtorek poprowadzi warsztaty śpiewu, we środę w ramach cyklu Matinée zaprosi nas na spotkanie ze „Śpiewnikiem domowym" Moniuszki, a w niedzielę 14 lipca o 16:00 zagra koncert „Terra incognita" z utworami kompozytorów, którzy tworzyli na dworze polskich królów.

Dodatkowo kreatywne warsztaty rodzinne, sąsiedzkie śpiewania, piątkowa potańcówka i zajęcia sportowe. Zapraszamy!

Marta Pawlik
Materiał organizatora
12 lipca 2019

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia