Nowa energia, nowe pmysły

rozpoczął się sezon w Teatrze Rampa z Warszawy

Mamy nadzieję, że tak jak w roku poprzednim, różnorodność repertuaru proponowana na trzech scenach - Dużej, Kameralnej i Mrowisku mile zaskoczy naszych stałych bywalców i być może przyciągnie nowe osoby, które nigdy "nie miały po drodze" do teatru i to nie z racji odległości...

 Rozpoczynamy spektaklami na Scenie Kameralnej, przypominając Państwu jej nowości. 

Na pierwsze uderzenie proponujemy rewelacyjny spektakl muzyczny "Monsters. Pieśni morderczyń" w reżyserii Roberta Talarczyka, stworzony na podstawie historii legendarnych morderczyń, które stały się ikonami kultury masowej. W przedstawieniu usłyszą Państwo piosenki skomponowane przez Renatę Przemyk - jedną z najwybitniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej oraz piosenki Nicka Cave\'a, Toma Waitsa i Boba Geldofa.

Równie gorąco polecamy najnowszą naszą premierę - tragikomedię "Żyd" Artura Pałygi w reżyserii Witolda Mazurkiewicza z muzyką Mariusza Bogdanowicza. W pokoju nauczycielskim wybucha gorąca dyskusja, która ujawnia skomplikowaną przeszłość polsko-żydowskiego miasteczka oraz różną interpretację przywoływanych wydarzeń. Mamy nadzieję, że u progu roku szkolnego to przedstawienie zachęci nauczycieli i uczniów do dyskusji na temat tolerancji
i uprzedzeń. 

 Fanom swingu i jazzu polecamy spektakl muzyczny "Być jak Frank Sinatra" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza z piosenkami w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Aktorom po mistrzowsku interpretującym piosenki Sinatry towarzyszą grający "na żywo" znakomici muzycy jazzowych - m.in. Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Włodzimierz Nahorny na zmianę  z Bogdanem Hołownią (fortepian). 

Scena Kameralna zaprasza również na sprawdzoną już propozycję dla najmłodszych widzów - pełną znanych piosenek dla dzieci "Wielką wyprawę" w reż. Piotra Furmana z udziałem aktorów Teatru Rampa.

Duża Scena zaprasza również na swoją najnowszą premierę - komediodramat "Mistrz

i Małgorzata" w nowatorskiej inscenizacji i reżyserii Michała Konarskiego z udziałem całego zespołu Teatru Rampa. Porywająca interpretacja powieści Bułhakowa z pewnością zachęci uczniów do przeczytania jej po raz pierwszy, a starszych widzów do sięgnięcia po nią ponownie.

Mamy również niespodziankę dla rodzin - ostatnia niedziela września będzie jednocześnie pierwszą w tym sezonie "Familijną Niedzielą", w której specjalnie dla Dzieci i Rodziców zaprezentujemy musical "Tajemniczy ogród" w reżyserii Cezarego Domagały.

Scena Mrowisko swój jesienny repertuar rozpocznie również premierą z ubiegłego sezonu - dramatem Farida Nagima pt. "Krzyk słonia" w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego.

Jednocześnie informujemy, że dla grup i firm wykupujących całe spektakle istnieje możliwość zorganizowania dodatkowo płatnych imprez na terenie teatru. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej - www.teatr-rampa.pl lub w dziale promocji tel.(22) 679 63 71.

(-)
Materiały Organizatora
4 września 2012

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia