Nowa interpretacja Małego Księcia

"Desert" - reż: Paulina Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Już w najbliższy weekend odbędzie się premiera spektaklu "Desert", w choreografii Pauliny Wycichowskiej. Przedstawienie przygotowywane przez Polski Teatr Tańca jest próbą nowej interpretacji "Małego Księcia" Antoine\'a de Saint-Exupéry\'ego, oglądanego z perspektywy osoby dorosłej

W swoim projekcie Paulina Wycichowska odwołuje się do bettelheimowskiego, głęboko psychologicznego sposobu czytania baśni, pozwalającego zobaczyć klasycznych już bohaterów współczesnej literatury w zupełnie innym świetle. Idealistyczny, stereotypowy obraz tytułowej postaci zostaje zakwestionowany Jak zaznacza choreografka, "Mały Książę" to dla niej przede wszystkim opowieść o samotności i to właśnie ona będzie osią opowieści przekładanej na język teatru tańca. Przestrzenią podróży w jaką zabiera nas artystka jest tytułowa pustynia - miejsce konfrontacji z samym sobą, a także obszar pozwalający otworzyć się na innych, z wszystkimi ich niedoskonałościami.

Autorem muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby przedstawienia jest Szymon Brzóska, a nad stroną dramaturgiczną spektaklu czuwa Agata Siwiak. Premiera "Desert" w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca odbędzie się 25, 26 i 27 listopada o godz. 20.00, w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

(-)
E-teatr
22 listopada 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...