Nowa odsłona najpopularniejszej komedii

"Single i Remiksy" - reż. Olaf Lubaszenko - Teatr Capitol, Warszawa

Małżeństwo grane brawurowo przez Wojciecha Medyńskiego i Annę Muchę czeka w tym sezonie nowe wyzwanie! Marcin Szczygielski, autor sztuki komediowej „Single i remiksy”, dopisał nowy, emocjonujący i aktualny społecznie wątek o singielce w ciąży w korporacji.

Biznesowe rozgrywki, miłosne intrygi, hinduskie tańce zaprawione dużą dawką humoru oraz plejada popularnych aktorów: Wojciech Medyński, Anna Mucha, Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek to atuty, które sprawiają, że sztuka, wystawiana od jesieni ubiegłego roku, odnosi sukcesy na scenach w całej Polsce. W Warszawie przedstawienie będzie można obejrzeć w poniedziałek 28 października o godz. 19.00 w Teatrze Żydowskim.

„Single i remiksy" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Olafa Lubaszenko to komedia demaskująca mechanizmy panujące w korporacjach, które wykorzystują marzenia wielkomiejskich singli o karierze, niezależności i pieniądzach, wtłaczając ich w system niewolniczej pracy. Finansowa wolność i prestiż okazują się zbyt małą nagrodą za konieczność rezygnacji z życia osobistego i ciągły strach o utratę pracy...

W tym sezonie widzowie oglądać będą spektakl w zmienionej wersji ze względu na ciążę Anny Muchy, grającej w sztuce Joannę, żonę Sebastiana, Dyrektora Marketingu dużego wydawnictwa prasowego. Pojawia się nowy i bardzo aktualny wątek - singielki w ciąży w korporacyjnej rzeczywistości. Marcin Szczygielski w zabawny i błyskotliwy sposób pokazuje, jak młodzi rodzice próbują pogodzić rodzicielstwo z karierą, zaspokoić oczekiwania wymagającego szefa i znaleźć czas na wychowanie dziecka. - Nic się nic nie zmieni. I tak głównie będziemy nasze dziecko oglądać przez kamerkę internetową. Wieczorami będę miał cały czas włączonego laptopa - mówi Sebastian, grany przez Wojciecha Medyńskiego. Przerażeni małżonkowie prześcigają się w wymyślaniu karkołomnych sposobów, by uchronić się przed utratą pracy.

Kojarzony z rolami czarnych charakterów w licznych serialach telewizyjnych oraz z teatrem improwizacji Ab Ovo, Wojciech Medyński w „Singlach i remiksach" tworzy barwny i emocjonujący duet z Anną Muchą. - Grany przeze mnie Sebastian to facet złożony z samych przeciwności: znerwicowany, a jednak silny psychicznie. Zawodowo jest kreatywny, prywatnie zaś fajtłapą. Ciąża i świadomość ryzyka utraty pracy całkowicie go paraliżują. Z jednej strony ćwiczy z żoną oddechy, a z drugiej chce, by rodziła w pracy. Szeroki wachlarz jego skrajnych cech charakteru powoduje, że każdy widz dostrzega w Sebastianie cząstkę siebie, śmiejąc się przy tym z jego nieporadności, absurdalnych zachowań i pomysłów. Ta rola była dla mnie nowym wyzwaniem, bo dotąd grałem głównie postaci negatywne. Cieszę się, że tym razem mam możliwość zaprezentowania się publiczności z zupełnie innej strony - mówi aktor.

Komediowy talent Wojciecha Medyńskiego doceniają widzowie i krytycy: ...najjaśniejszą gwiazdą spektaklu okazał się Wojtek Medyński, który ze 100% zaangażowaniem zagrał szefa reklamy i marketingu, żyjącego w bezustannym lęku przed szefową i przed swoją żoną, z którą związek musi ukrywać ze względu na politykę firmy. Jego nerwowy, cierpiący na astmę bohater najbardziej zachwycił kielecką publiczność, która kilkakrotnie przerywała spektakl brawami po niektórych jego wypowiedziach i wejściach na scenę... - pisze Kinga Matałowska, e-vive.pl.

„Single i remiksy" to najpopularniejszy spektakl komediowy ostatniego roku. Grany od jesieni 2012 roku w miastach w całej Polsce gromadzi każdorazowo komplety widowni w kilkusetosobowych salach, a bilety wielokrotnie wykupowane są już w pierwszych dniach sprzedaży. Do tej pory sztukę obejrzało blisko 50 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbyło się jubileuszowe, setne przedstawienie. Na 10 listopada zaplanowano występy w Dȕsseldorfie. Od 21 października spektakl będzie można oglądać w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

Więcej informacji www.singleiremiksy.com

(-)
Materiał Teatru
16 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...