Nowa odsłona Poranków Filozoficznych w Polskim

To propozycja dla najmłodszych widzów

Poranki Filozoficzne w Polskim to propozycja dla najmłodszych widzów. Cykl spotkań edukacyjnych przygotowano wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA Joanny Wągiel. Jego celem jest zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas - dorosłych.

Bogatsi o doświadczenia z poprzedniej edycji warsztatów, nadal chcemy zachęcać dzieci do zadawania trudnych pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymają narzędzia, które pozwolą im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.

Przyznacie Państwo, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej być dorosłym, a co dopiero dzieckiem. Spróbujmy zatem dać naszym dzieciom szansę na zdobycie dodatkowej umiejętności, która może ułatwić im bycie szczęśliwymi dziećmi, a w perspektywie szczęśliwymi dorosłymi.

Serdecznie zapraszam!

Andrzej Seweryn

Warsztaty powstają we współpracy z Pracownią Filozoficzną Joanny Wągiel

***

Czy warto filozofować z dziećmi? Jakie są z tego korzyści?

Dyskusja w zbliżonym wiekowo gronie zwiększa swobodę językową, umiejętność koncentracji, zdolność do refleksji, rozwija umiejętności społeczne, wzmacnia poczucie własnej wartości. W dzisiejszym świecie informacja jest niezbędna, aby przetrwać. Ale czy każda?

Chcemy nauczyć dzieci wybierać te niezbędne, chcemy, aby zaczęły się zastanawiać. Media proponują dziś konsumpcyjny model życia, nie unikniemy z nim konfrontacji, dzięki filozofowaniu Twoje dziecko będzie dorastało bardziej świadomie.

Dlatego, że chcesz mieć mądre, twórcze dziecko.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach:

o godz. 10.00 (dzieci 6-8 lat jednorazowe wejście, bez Karty Młodego Filozofa), o godz. 11.00 (6-8 lat z Kartą Młodego Filozofa), o godz. 12.00 (dzieci 9-11 lat).

Najbliższe spotkania:

20 lutego - Duma, co to takiego?

27 lutego - Czy można zatrzymać czas?

Informacje i rezerwacje:

Biuro Obsługi Widzów tel. 22 826 49 18, e-mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl

Udział w warsztacie 12 zł/os. Z biletem na spektakle z cyklu "Teatr Polski Dzieciom" 5 zł/os.

Karta Młodego Filozofa* 100 zł/os.

Liczba miejsc ograniczona.

* Karta Młodego Filozofa - karnet umożliwiający wstęp na wszystkie Poranki z IV edycji cyklu (10 spotkań).

Karnet dostępny wyłącznie w kasie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana upoważnia do zakupu biletów (dla dziecka i jednego opiekuna) na spektakle z cyklu Teatr Polski dzieciom ze zniżką 15%.

(-)
Materiał Teatru
12 lutego 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...