Nowa premiera Polskiego Teatru Tańca

"Minus 2" chor. Ohad Naharin - Polski Teatr Tańca - Balet Poznański

Od początku sezonu w Polskim Teatrze Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej trwają próby do - bez wątpienia - jednej z najważniejszych premier w historii Teatru, spektaklu "Minus 2" Ohada Naharina. To pierwsza w Polsce realizacja tego legendarnego artysty, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów.

Jak deklaruje Ohad Naharin: „Minus 2” to forma rekonstrukcji. Lubię przerabiać, zmieniać istniejące fragmenty, stwarzać możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. To zawsze uczy mnie czegoś nowego o mojej pracy i buduje nową kompozycję. Użyłem scen z różnych prac. To tak jakbym opowiadał tylko początek, środek lub koniec wielu historii, ale kiedy złożyłem je w całość, rezultat okazał się równie spójny, jak oryginał. Może nawet bardziej”.

W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca. Premiera zaplanowana jest na 26 listopada 2010 roku o godz. 19.00, na nowej poznańskiej scenie „Aula Artis” w WSNHiD przy ul. Kutrzeby 10.

Kolejne spektakle odbędą się:
27. XI – Poznań, Aula Artis
30. XI – Łódź, Teatr Wielki
5. XII – Kraków, Teatr im. J. Słowackiego
8. XII – Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
11. XII – Poznań, Aula Artis
13. XII – Bydgoszcz, Opera Nova
20. XII – Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa
„Minus 2”
Choreografia: Ohad Naharin
Asystent choreografa: Yoshifumi Inao
Kostiumy: Rakefet Levy
Reżyseria światła: Avi Yona Bueno
Tańczą:
Andrzej Adamczak, Karina Adamczak – Kasprzak, Agata Ambrozińska – Rachuta, Silje Aker Johnsen, Urszula Bernat, Artur Bieńkowski, Adriana Cygankiewicz, Mikołaj Dolata, Agnieszka Fertała, Szymon Halik, Zofia Jakubiec, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Kulmińska , Maciej Kuźmiński, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Anna Marek, Małgorzata Mielech, Tomasz Pomersbach, Bartłomiej Raźnikiewicz, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska, Karolina Wyrwał.

(-)
Materiały Teatru
25 listopada 2010

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...