Nowa scena także dla dzieci

Otwarcie Teatru Palladium w Warszawie

Warszawie przybywa nowy teatr. Nastawiony w dużej części na repertuar dla młodych i najmłodszych widzów. Teatr Palladium, bo o nim mowa, stworzony został w miejscu, gdzie przez lata działało kino, a przez ostatnią dekadę był klub

Na dobry początek zaprezentuje się zespół Teatru Ludowego z Krakowa. Dla młodzieży i dorosłych pokaże "Tango" Mrożka. Dzień później dzieciom "Królową śniegu" zaproponuje Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, a "Ferdydurke" zagrają aktorzy Teatru Provisorium i Kompanii Teatr z Lublina.

Palladium pod koniec marca proponuje "Alicję w Krainie Czarów" teatru z Wałbrzycha; w kwietniu - "Oskara i panią Różę" Teatru Arka z Wrocławia, a na koniec miesiąca - "Królewnę Śnieżkę" wałbrzyskich aktorów. Przygotowuje się także do własnej premiery - w maju wystawi musical pt. "Magiczny sklep z zabawkami" w reżyserii Sebastiana Gonciarza i ze scenografią Grzegorza Policińskiego (autora oprawy "Nędzników"). W spektaklu wystąpią m.in. tancerze znani z programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!".

Otwarcie sceny, Teatr Palladium, ul. Złota 9, bilety: 28 i 35 zł, rezerwacje: tel. 22 827 70 49

poniedziałek (7.02), godz. 9, 11.45, 18 "Tango"
wtorek - środa (8 - 9.02), godz. 9.30, 11.30 "Królowa śniegu"
czwartek (10.02), godz. 10 "Ferdydurke"

JGZ
Rzeczpospolita
7 lutego 2011

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia