Nowe oblicze Miniatury

Zwróćcie uwagę na nieduży budynek przy Plantach

Teatr im. J. Słowackiego nowy rok rozpoczyna premierą spektaklu „Vernon Subutex" na podstawie książki Virginie Despentes w reżyserii Wiktora Rubina (piątek 5 stycznia).

Teatr im. J. Słowackiego nowy rok rozpoczyna premierą spektaklu „Vernon Subutex" na podstawie książki Virginie Despentes w reżyserii Wiktora Rubina (piątek 5 stycznia). W najbliższy weekend salon poezji też będzie związany z Francją i premierą dwutomowej powieści Despentes, wiersze francuskich autorów, w tym Michela Houellebecqa przeczytają Małgorzata Kochan, Maciej Jackowski i Krystian Durman (niedziela 7 stycznia).

W poniedziałek 8 stycznia o 17:00 w ramach Sztuki Dyskusji spotkanie z udziałem prof. dr hab. Ewy Miodońskiej-Brookes poświęcone słynnej odwilżowej inscenizacji „Wyzwolenia" S. Wyspiańskiego w reżyserii Bronisława Dąbrowskiego z 1957 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. A 12 stycznia na Scenie Miniatura kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka myślenia" zatytułowane „Polska Tischnera" z udziałem prof. Tadeusza Gadacza i prof. Aleksandra Bobko. Kilka dni później, 17 stycznia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, po spektaklu „Bolesław Śmiały" w reżyserii Pawła Świątka spotkanie z ks. Adamem Bonieckim na temat wpływu kościoła na państwo.

W nowym roku nowe oblicze zyska Scena Miniatura, w której pod dawną nazwą Dom Machin – zagości nowy projekt, w którym znajdzie się miejsce na wygłup, żart, piosenkę, kabaret, improwizacje. Zaczynamy 20 stycznia od wieczoru z poezją Stacha (nie Stanisława!) Wyspiańskiego, potem kolejny bystry obserwator polskiej rzeczywistości Sławomir Mrożek. W Domu Machin na stałe zagości grupa IMPRO KRK złożona z grupy aktorów-improwizatorów, ponadto debiuty, czytania, dyskusje. Zwróćcie Państwo uwagę na nieduży budynek przy Plantach, bo tam się będzie się sporo działo w tym roku.

Marta Pawlik
Materiał Teatru
5 stycznia 2018

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...