Nowe rozwiązania systemu penitencjarnego

1. Ogólnopolski Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej

Od 9 do 12 kwietnia - pierwszy w Polsce Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej. Prezentacje konkursowe odbędą się w Teatrze Ósmego Dnia oraz Teatrze Polskim w Poznaniu.

Areszt Śledczy w Poznaniu w dniach od 9 do 12 kwietnia organizuje 1. Ogólnopolski Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej. Założeniem konkursu jest upowszechnianie kultury teatralnej i literackiej wśród osób pozbawionych wolności, ich rozwój aktywności twórczej oraz dbałość o kulturę słowa. Prezentowany konkurs ma innowacyjny charakter i pozwala wnieść nowe treści oraz rozwiązania do obecnie funkcjonującego systemu penitencjarnego.

W konkursie bierze udział 8 zespołów teatralnych z całej Polski (ZK Lubliniec, ZK Wrocław nr 1, ZK Strzelce Opolskie nr 1 i 2, ZK Turawa, ZK Kwidzyn, grupa teatralna "Teatr Innego Świata" z Aresztu Śledczego w Poznaniu oraz grupa "Próba" z Oddziału 3. Penitencjarnego przy Areszcie Śledczym w Poznaniu). Partnerami projektu są Teatr Ósmego Dnia oraz Teatr Polski w Poznaniu. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Włodarskiego.

Spektakle obejrzeć można na podstawie otrzymanego zaproszenia oraz po okazaniu wejściówki (bezpłatnej), którą można nabyć w Teatrze Polskim oraz Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu.

(-)
Materiał Teatru
10 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia