Nowi aktorzy w Teatrze im. Kochanowskiego

"Idiota" - reżyseria: Tomasz Konina - Teatr im. Jana Kochanowskiego

We wtorek w teatrze dramatycznym rozpoczynają się próby do "Idioty" w reżyserii Tomasza Koniny. Zagra w nim czwórka nowych aktorów.

Etat w teatrze w nadchodzącym sezonie dostanie Kornelia Angowska, świeżo upieczona absolwentka aktorstwa w warszawskiej Akademii Teatralnej. Grała już na koszalińskiej scenie w tamtejszym teatrze dramatycznym w spektaklu "Zazdrość", a także ma za sobą wiele epizodów w serialach i filmach.

Zespół Kochanowskiego zasili też Jarosław Dziedzic, który szkołę teatralną we Wrocławiu skończył rok temu.
Zadebiutował w Teatrze Jeleniogórskim. Zagrał tam w wielu spektaklach, m.in. u Moniki Strzępki. Z kolei za rolę Szczęśliwego w przedstawieniu Natalii Korczakowskiej "Śmierć człowieka-wiewiórki" dostał w 2008 r. nagrodę marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszy debiut teatralny.

Pozostali nowi aktorzy - Sławomir Doliniec i Bartosz Dziedzic - mają występować na naszej scenie gościnnie.

Doliniec dopiero co skończył wrocławską PWST, ale już ma za sobą występy na tak uznanych scenach, jak Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie czy Teatr Muzyczny "Capitol" we Wrocławiu. Grywa też w filmach i serialach, niedawno epizod w filmie "Afonia i pszczoły" Jana Jakuba Kolskiego. Z kolei Dziedzic to najbardziej doświadczony aktor ze wszystkich nowo przyjętych - dyplom aktora zdobył 12 lat temu. Od wielu lat związany jest z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Do teatru opolskiego wraca też na stałe Adam Ciołek, którego zobaczymy w "Idiocie". Jego premiera planowana jest na 15 listopada. 8 listopada natomiast zapowiadana jest premiera "Odysei" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Grzegorz Staszak
Gazeta Wyborcza Opole
18 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...