Nowości w Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

"Afrykańska przygoda", spektakl dla najmłodszych widzów oraz "Antyzwiastowanie" dla widzów dorosłych to najnowsze produkcje wrocławskiego Teatru Lalek. Dziś przedstawiono tegoroczne zamierzenia repertuarowe teatru.

Pierwszą premierą będzie spektakl dla dzieci w wieku od roku do 4 lat. - "Afrykańska przygoda" w reżyserii Marioli i Janusza Słomińskich to spektakl, który zapełni dziurę repertuarową dla najmłodszych widzów - powiedział p.o. dyrektor wrocławskiego Teatru Lalek Janusz Jasiński.

Bohaterem spektaklu jest Jacuś, który we śnie przenosi się do Afryki. Chłopczyk przeżywa tam przygody - jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla.

Przedstawienie trwa trzydzieści minut, podczas których na scenie panuje ciągły ruch - pojawiają się nowi bohaterowie, zmienia się kolorowa scenografia. To zdaniem organizatorów spektaklu spowoduje, że najmłodsi widzowie nie będą mieli problemów ze skupienie uwagi na akcji przedstawienia. Premierę widowiska zaplanowano na 28 kwietnia.

Kolejną produkcją teatru będzie "Anyzwiastowanie". To spektakl kierowany do młodzieży i widzów dorosłych. Powstał w koprodukcji z krakowskim teatrem Łaźnia Nowa i będzie pokazywany zarówno we Wrocławiu jaki i w stolicy Małopolski.

Przedstawienie porusza trudne problemy adopcji dzieci. To również spektakl o wyzwaniach z tym związanych, o miłości, o poszukiwaniu szczęścia i przekazywaniu go dalej - mówił Jasiński. Premiera widowiska w reżyserii Bartosza Szydłowskiego odbędzie się 26 maja.

Wrocławskie teatr w tym roku chce również wznowić wystawnie spektaklu "Amelka, Bóbr i Król na dachu" w reżyserii Petra Nosalka. Pierwsze pokazy przedstawienia zaplanowano na 6 maja. Do Wrocławia ma przyjechać reżyser, który weźmie udział w kilkunastu próbach widowiska.

W tegorocznych planach teatru są również dwa wyjazdy zespołu aktorskiego na festiwale teatralne w Kaliszu i słowackich Koszycach. Podobnie jak w latach ubiegłych na ulice Wrocławia i innych miast w regionie wyjedzie Bajkobus. To projekt, w ramach którego prezentowane są na ulicach miast przedstawienia teatralne dla dzieci.

Kilka dni temu władze Wrocławia rozpisały konkurs na dyrektora Teatru Lalek. Poprzedni dyrektor Robert Skolmowski w czerwcu 2011 r. został dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

(-)
PAP
22 marca 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...