Nowy aktor w zespole Teatru Polskiego

Przemysław Chojęta dołączy do zespołu

Aktor ukończył w 2002 roku Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Grał m.in.: w Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Miejskim w Gdyni, Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Jego ważniejsze role to: Gustaw Konrad ("Narodzeni z obłędu. Tryptyk romantyczny - Dziady, część II", reż. G. Gietzky, Teatr Miejski w Gdyni), Michał Sokolnicki ("Chryje z Polską", reż. M. Wojtyszko, Teatr Nowy Praga), Michał Bałucki ("Całe życie głupi", reż. M. Wojtyszko), Odyseusz ("Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej", reż. A. Duda-Gracz, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie).

Brał udział w kilkunastu produkcjach telewizyjnych i filmowych m. in: w Teatrach Telewizji ("Chryje z Polską", "Pan Gustaw i Matylda", reż. M. Wojtyszko), filmach fabularnych ("Pas de deux", reż. K. Lewińska) oraz serialach ("Ekipa", reż. A. Holland, "Oficer", reż. Maciej Dejczer).

W Teatrze Polskim w Poznaniu po raz pierwszy Przemysław Chojęta wystąpi w czytaniu scenicznym "javen saste i bahtałe (bądźcie zdrowi i szczęśliwi)" Marty Sokołowskiej (opieka reżyserska: Wojciech Faruga), które odbędzie się 7 września w ramach finału konkursu dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości organizowanego przez Teatr.

(-)
Materiał Teatru
31 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia