Nowy cykl warsztatów dla dzieci

Wrocławski Teatr Lalek

Nowy cykl warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) i ich opiekunów.

Podczas zajęć przekonamy się, że w teatrze wszystko jest możliwe i – co ważniejsze – że teatr możliwy jest wszędzie. Ożywimy to, co nieożywione, pokażemy niewidzialne, usłyszymy niesłyszalne. Zrobimy Lalkę z Niczego. Założymy maski, których nie będzie. Stworzymy scenografię z powietrza. Zagramy spektakl bez aktorów i koncert bez instrumentów.

Zróbimy sobie TEATR – całkiem sami!

Zajęcia zapoznają uczestników ze środkami i technikami teatru formy – zarówno klasycznymi, jak i awangardowymi – i dostarczają pomysłów na to, jak można je wykorzystać w trakcie kreatywnej zabawy w domu. Warsztatowicze próbują odnaleźć potencjał w pozornie nieteatralnych domowych przedmiotach, sprzętach i przestrzeniach, a potem artystycznie je przetworzyć.

Warsztaty nie tylko oswajają z teatrem i uczą go rozumieć, ale wyzwalają twórczą postawę, którą można wykorzystać w każdej strefie życia: w domu, w zabawach z rówieśnikami, a w dalszej przyszłości – w szkole. Uczą zatem określonej filozofii życia, której motorem jest kreatywne podejście do zabawy, nauki i pracy.

Prowadzenie warsztatów:
Anna Makowska-Kowalczyk oraz Nielalka Matylda
Konsultacja i opieka merytoryczna:
Agata Kucińska

Warsztaty I: LALKA // 24 stycznia 2016 / 11.00 i 13.00
Warsztaty II: PARAWAN // 7 lutego 2016 / 11.00 i 13.00

Rezerwacja miejsc: Biuro Obsługi Widza
71 335 49 49 / 11 / 12 //
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Ceny biletów: 20 zł

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia