Nowy felietonista miesięcznika "Teatr"

Paweł Wodziński

Paweł Wodziński, reżyser i scenograf, dołączył do grona felietonistów miesięcznika "Teatr". Felietony Pawła Wodzińskiego będą ukazywać się w cyklu "Teatr publiczny".

Pierwszy felieton "Instytut, czyli centrum społecznościowe" - opublikowany w listopadowym numerze "Teatru" - jest głosem w dyskusji o działalności i przyszłości Instytutu Teatralnego:

"Instytut Teatralny - pomyślany jako centrum społecznościowe - prowadzi działalność, którą można określić mianem "wspólnotowa". Wśród wielu głosów, także krytycznych, wspólnotowy aspekt działań Instytutu nie został prawie w ogóle zauważony, choć funkcja centrum środowiskowego została świadomie wpisana w jego program []" - pisze Paweł Wodziński. Całość w listopadowym "Teatrze".

Paweł Wodziński (1967) - reżyser teatralny, scenograf. Absolwent Wydziału Aktorskiego (1989) i Wydziału Reżyserii (1993) warszawskiej PWST. W latach 1989-1993 pracował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie blisko współpracował z Maciejem Prusem. W 1998 roku założył wraz z Pawłem Łysakiem i grupą młodych artystów Towarzystwo Teatralne. W latach 2000-2003 był dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu. Reżyserował i tworzył scenografie w wielu teatrach w Polsce, w ostatnich latach głównie w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Miesięcznik "Teatr" to - obok "Twórczości" - najstarsze polskie pismo kulturalne, ukazuje się od 1946 roku.

Felietonistami "Teatru" są obecnie Zyta Rudzka, Krzysztof Rutkowski i Rafał Węgrzyniak.

(-)
Materiał Wydawnictwa
16 listopada 2013

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

Encyklopedia Teatru Po...
Janusz Legoń