Nowy festiwal w Kielcach

1. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! Przez trzy kolejne weekendy sierpnia odbędą się spektakle uznanych polskich teatrów lalkowych, warsztaty, czytania sztuk oraz konferencja na temat kondycji teatru dla dzieci.

Festiwal odbędzie się w dniach: 8-9, 15-16 i 22-23 sierpnia 2015 roku w siedzibie teatru "Kubuś", Kieleckim Centrum Kultury oraz Kinie "Moskwa".

I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! to tzw. festiwal zaangażowany, skierowany do najmłodszych odbiorców kultury oraz ich rodziców. Jego celem jest twórcze spotkanie ze sztuką oparte na zasadzie współuczestnictwa i współtworzenia, z wykorzystaniem praktycznej edukacji teatralnej. Przez 3 kolejne weekendy sierpnia Kielce staną się miejscem prezentacji uznanych spektakli polskich teatrów lalkowych, nagradzanych na światowych festiwalach krótkometrażowych filmów dla dzieci, warsztatów przeprowadzonych w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru, aktorskich czytań współczesnych sztuk teatralnych oraz konferencji podejmujących istotne tematy związane z aktualną kondycją teatru dla dzieci.

Hurra! ART! to jedyny w Kielcach i województwie świętokrzyskim wakacyjny Festiwal dla dzieci, rodziców i pedagogów, łączący ze sobą sztuki na najwyższym poziomie z działaniami edukacyjnymi realizowanymi w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru. Jego celem jest stworzenie artystycznej przestrzeni do twórczego spotkania artysty i dziecka.

Okres wakacji to czas przerwy urlopowej w miejskich instytucjach, dlatego też organizując Festiwal w sierpniu, chcemy wypełnić lukę w ofercie kulturalnej miasta i regionu. Naszą ambicją jest, aby Festiwal na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego miasta, a swoim zasięgiem i oddziaływaniem stał się inspiracją dla innych instytucji kultury i twórców w kraju i zagranicą.

(-)
Materiały organizatra
18 lipca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...