Nowy gospodarz Opery Leśnej pilnie poszukiwany

Ruszył przetarg na dzierżawcę sopockiego amfiteatru

Władze Sopotu ogłosiły przetarg na nowego dzierżawcę wyremontowanego kilka miesięcy temu amfiteatru. Nowy gospodarz zajmie się obiektem już od kwietnia, będzie go dzierżawić przez najbliższych 10 lat.

O pomyśle miasta, aby poszukać możliwie najlepszego operatora Opery Leśnej pisaliśmy w listopadzie. Przetarg w końcu ogłoszono, znamy więc szczegóły dotyczące wymagań władz Sopotu.

Od nowego dzierżawcy miasto będzie wymagać płacenia rocznego czynszu w kwocie nie mniejszej niż 100 tys. zł. Tak naprawdę pieniądze nie będą jednak decydujące przy rozstrzyganiu przetargu. Każdy, kto złoży ofertę, będzie mógł uzyskać łącznie 100 punktów: za zaproponowanie najwyższego czynszu uzyskać można jednak tylko 20 punktów.

Co więc jest dla miasta najważniejsze? Aż 40 punktów uzyskać można za zadowalającą urzędników koncepcję funkcjonowania amfiteatru. Powinna ona zawierać szczegółowy opis planowanych działań w zakresie reklamy i gastronomii na terenie obiektu oraz dane dotyczące planów programowych.

Pojawiają się też bardziej szczegółowe wymagania. Miasto chce, aby przyszły dzierżawca zadeklarował, iż co roku zorganizuje przynajmniej trzy koncerty artystów z zagranicy, dwa koncerty muzyki klasycznej oraz jedno przedstawienie taneczno-teatralne. Operator będzie też musiał przynajmniej pięć razy do roku udostępniać obiekt miastu, bezpłatnie. Na tej samej zasadzie będzie również musiał udostępniać na stałe pomieszczenia Orkiestrze Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

- Takie zapisy powstały w dokumentacji przetargowej po to, aby orkiestra mogła funkcjonować bez przeszkód, na podobnych zasadach jak dotychczas - tłumaczy Agnieszka Rek z sopockiego magistratu.

Wysoko oceniane będzie też doświadczenie oferentów: im większe, tym więcej punktów (maksymalnie 30) mogą dostać. Ostatnim z wymagań miasta jest też przedstawienie przez oferentów planów inwestycyjnych mogących usprawnić działanie amfiteatru (do uzyskania jest 10 punktów).

Urzędnicy na oferty czekają do 30 stycznia. Oferty zostaną otwarte 31 stycznia. Miasto chce, aby umowa z nowym dzierżawcą obowiązywała od kwietnia.

(-)
www. trojmiasto.pl
3 stycznia 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...