Nowy sezon rozpoczęty

"Cyganeria" - reż. Laco Adamik - Opera Krakowska w Krakowie

Zapowiada się bogaty sezon artystyczny 2015/2016. Na scenie Opery zobaczymy premiery, dzieła klasyków operowych, spektakle baletowe, koncerty i przedstawienia dedykowane najmłodszej publiczności.

Sezon zainaugurowaliśmy 11 września spektaklem "Piękna Helena" J. Offenbacha w reżyserii Rudolfa Zioło pod kierownictwem muzycznym Piotra Wajraka. Jako Helena wystąpiła Marta Abako, w roli Parysa zobaczyliśmy Andrzeja Lamperta.

Jesienią na scenie Opery Krakowskiej pojawią się trzy nowe tytuły. Już 25 września zapraszamy na pierwszą premierę nowego sezonu. Będzie to "Cyganeria" G. Pucciniego w reżyserii Laco Adamika. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Tomasz Tokarczyk, a scenografię i kostiumy projektuje Barbara Kędzierska. W obsadzie zobaczymy m.in. Tomasza Kuka i Andrzeja Lamperta (Rodolfo) Marcelinę Beucher i Iwonę Sochę (Mimi), Mariusza Godlewskiego i Adama Szerszenia (Marcello) oraz Katarzynę Oleś-Blacha i Ilonę Krzywicką (Musetta).

W listopadzie krakowska publiczność będzie mogła podziwiać znakomitego Mariusza Kwietnia w partii Króla Rogera. Premiera opery K. Szymanowskiego w reżyserii Michała Znanieckiego, ze scenografią Luigiego Scoglio, pod kierownictwem muzycznym Łukasza Borowicza odbędzie się 13 listopada 2015. W partiach solowych wystąpią również m.in. Mariusz Godlewski (Król Roger), Katarzyna Oleś-Blacha i Iwona Socha (Roksana), Pavlo Tolstoy (Pasterz).

Spektakl "Muzyka i magia" z muzyką Andrzeja Zaryckiego do tekstu i w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego to najnowsza propozycja dla najmłodszych, która oczaruje dzieci niezwykłością zdarzeń. Scenografię i kostiumy do tej fantastycznej podróży w magiczną krainę muzyki i baśni projektuje Bożena Pędziwiatr.

(-)
Materiał Opery
24 września 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia