Nowy sezon teatralny

Teatr 6. piętro w Warszawie

"Słoneczni Chłopcy" w reżyserii Olgi Lipińskiej, "Czechow!" Eugeniusza Korina oraz "Bromba w sieci" Macieja Wojtyszki to tytuły trzech premierowych spektakli, które w sezonie 2013/2014 pojawią się na deskach Teatru 6. Piętro.

Wydarzeniem sezonu z całą pewnością będzie również zaplanowany na grudzień tego roku Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Andrzeja Grabowskiego. Natomiast w listopadzie, po dłuższej przerwie i w lekko zmodyfikowanej obsadzie, do repertuaru powróci niekwestionowany hit tego teatru - spektakl "Zagraj to jeszcze raz, Sam".

Tak jak w latach ubiegłych, tak też w sezonie 2013/2014, Teatr 6.piętro kojarzyć się będzie nie tylko ze świetnym repertuarem, ale także z "wielkimi" nazwiskami. Do grona znakomitych artystów współpracujących z Teatrem 6.piętro w tym sezonie dołączą m.in.: Olga Lipińska, Krzysztof Kowalewski i Wojciech Malajkat oraz młodzi, zdolni aktorzy: Barbara Kurdej-Szatan, Aleksandra Hamkało i Robert Koszucki. Sezon 2013/2014 to zarazem czwarty rok działalności Teatru 6.piętro, który zgodnie ze swoim credo stara się "prowokować do myślenia, nie nudząc; wzruszać, nie wpadając w ckliwość; bawić, nie błaznując".

Premiery i co jeszcze

Sezon 2013/2014 w Teatrze 6.piętro to jednak nie tylko same nowości. Nadal można będzie zobaczyć cieszące się popularnością i uznaniem widzów spektakle: "Bóg mordu", "Chory z urojenia", "Central Park West", "Fredro dla Dorosłych - Mężów i Żon" czy "Po drodze do Madison". Co więcej, 17 listopada 2013r., po kilkumiesięcznej przerwie, w lekko zmodyfikowanej obsadzie, na deski Teatru powróci spektakl "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Eugeniusza Korina. Tym razem u boku Kuby Wojewódzkiego, Daniela Olbrychskiego i Michała Żebrowskiego w najgłośniejszej komedii teatralnej Woody Allena widzowie będą mogli podziwiać Aleksandrę Hamkało (jako Lindę) oraz Barbarę Kurdej-Szatan w roli Nancy. Po Nowym Roku do repertuaru powróci także darzona dużą sympatia widzów "Edukacja Rity".

(-)
Materiał Teatru
12 października 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia