Nowy sezon w Kaliszu

"Fantazy" - reż. Maciej Podstawny - Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. We wrześniu będziemy mogli obejrzeć tu cztery spektakle, w tym jeden dla dzieci.

Po wakacyjnej przerwie, która w tym roku obfitowała w niedzielne festyny organizowane z okazji plenerowej Sceny Letniej, znów będzie można obejrzeć teatralne spektakle. We wrześniowym repertuarze znalazł się "Kupiec wenecki" według William Shakespeare'a, "Rewizor" Mikołaja Gogola i "Mayday". Dzieci dyrekcja placówki zaprasza na spotkanie z "Tadkiem Niejadkiem" według Wandy Chotomskiej.

W próbach znajduje się obecnie "Fantazy" Julisza Słowackiego w reżyserii Macieja Podstawnego, z dramaturgią Łukasza Zaleś kiego. Scenografię i kostiumy zaprojektował Mirek Kaczmarek, a autorką muzyki jest Anna Stela. Tło czasowe sztuki osadzono w 1841 roku. W tym czasie w Berlinie doktoryzuje się Karol Marks, tworząc swe teorie, a kapitalizm - poddany już krytyce w Europie - jest w Polsce ledwie rozpoznawany. W "Fantazym" poprzez sylwetki głównych bohaterów widzowie poznają świadectwo polskiej zaściankowości.

Świat dramatu Słowackiego rozwija się na osi Wschód -Zachód, Sybir - Italia. Produkcja tego spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa", zrealizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. W przedstawieniu wystąpią: Izabela Beń, Małgorzata Kalędkiewicz, Anna Kłos-Kleszczewska, Bożena Remelska, Anna Stela, Dobromir Dymecki, Maciej Grzybowski, Michał Grzybowski, Jan Jurkowski, Michał Wierzbicki i Lech Wierzbowski.

(eb)
Życie Kalisza
2 września 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia