Nowy sezon z Teatrem Montownia

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać" - reż. zespół - Teatr Montownia

Już za dwa tygodnie Teatr Montownia otwiera sezon 2014/2015. No dobry początek evergreeny: 13 IX g. 19:30 "To nie jest kraj dla wielkich ludzi..." czyli one-man show Rafała Rutkowskiego w Och-Teatrze, 14 IX g. 19:30 "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze..." czyli lekcja teatralna dla początkujących i zaawansowanych, również w Och-Cafe.

„To nie jest kraj dla wielkich ludzi"

Ilu ludzi mieści się w jednym Polaku?

One-man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia, Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, prowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy. Polskie monstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach.

„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać"

Kolejne zderzenie z prawdziwym teatrem i jego problemami. Po pamiętnej dyskusji o Warszawie w spektaklu „Stolyca" (której owocem jest m.in. lifting Dworca Centralnego i rozpoczęcie budowy drugiej linii metra ), tym razem Montownia dyskutuje o kondycji współczesnego teatru w Polsce. Zważywszy na liczne spory, różnice zdań, a niekiedy nawet oznaki otwartej wrogości wobec siebie, wyrażanej przez artystów scen warszawskich, Teatr pragnie naciąć napęczniały wrzód, aby oczyścić atmosferę i podłożyć podwaliny pod fundament nowego, powszechnego, współczesnego, dramatycznego, polskiego i narodowego, przy udziale inicjatywy prywatnej, Teatru. Wszystkich, którym los teatru nie jest obojętny, lub tych, którzy mają go kompletnie dosyć, zapraszamy na wieczór teatralny pt.: „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać"... Wieczór poprowadzą aktorzy Montowni.

(-)
Materiał Teatru
6 września 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia