Nowy spektakl w Śląskim

"Lot nad kukułczym gniazdem" - reż. Robert Talarczyk - Teatr Śląski

W Teatrze Śląskim trwają próby do premiery spektaklu "Lot nad kukułczym gniazdem" Dale'a Wassermana na podstawie powieści Kena Keseya w reż. Roberta Talarczyka. W roli McMurphy'ego - Dariusz Chojnacki.

W tym szaleństwie nie ma metody

To nie będzie opowieść terapeutyczna. To nie będzie historia amerykańskiego szpitala psychiatrycznego. To nie będzie komentarz do jednego z najsłynniejszych obrazów Miloša Formana z kreacją Jacka Nicholsona. Kilkunastoosobowy zespół artystyczny Teatru Śląskiego szuka nowej interpretacji "Lotu nad kukułczym gniazdem" według powieści Kena Keseya. Reżyser Robert Talarczyk pracuje nad odrealnionym przedstawieniem, w którym widzom nie pozostawia się żadnych dosłowności. Główne role w spektaklu zagrają Dariusz Chojnacki (Patrick McMurphy) (na zdjęciu), Katarzyna Brzoska (Siostra Ratched) oraz Grzegorz Przybył (Wódz Bromden). Duet Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński pracuje nad scenograficzną instalacją, która stanie na Dużej Scenie. Premierowy wieczór zaplanowano na 22 listopada br.

Wcześniej w Polsce "Lot nad kukułczym gniazdem" inscenizowali m.in. tacy uznani twórcy jak Zygmunt Hübner (Teatr Powszechny, Warszawa), Krzysztof Zanussi (Stary Teatr, Kraków) czy Maja Kleczewska (Teatr Dramatyczny, Wałbrzych).

(-)
Materiał Teatru
7 listopada 2013
Portrety
Robert Talarczyk

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia