Nowy teatr, nowy spektakl

"Słodka Fibi" - reż. Iwo Vedral - Stowarzyszenie Teatr Niekonsekwentny

Na początku września na swoją pierwszą premierę zaprosi publiczność nowy szczeciński teatr - Teatr Niekonsekwentny. Jego założycielami są Małgorzata Klara i Adam Kuzycz--Berezowski, para młodych aktorów Teatru Współczesnego

Spektakl nosi tytuł "Słodka Fibi" i oparty jest na tekście Michaela Gowa, australijskiego dramaturga i scenarzysty filmowego. Bohaterowie to para młodych ludzi około trzydziestki. Helen i Frazer są bogaci, robią zawodowe kariery. Ona jest dekoratorką wnętrz, on - specem od reklamy rozpoczynającym pierwszą dużą kampanię. Żyją ze sobą, ale tak naprawdę obok siebie. Wszystko się zmienia, gdy w uporządkowane życie pary egoistów wtargnie Fibi. Helen i Fraser zaczynają rywalizować o względy nowej lokatorki. Jednocześnie Fibi staje się katalizatorem w ich wzajemnych relacjach. Młode małżeństwo zaczyna się odkrywać na nowo, ich związek przestaje się mieścić w wybudowanych dotąd ramach. To, co wydawało się proste, teraz zaczyna ich niepokoić. Któregoś razu Fibi znika. Bohaterowie wyruszają na poszukiwania, mierząc się w ich trakcie z problemami i tajemnicami...

Tego, czy związek bohaterów przetrwa i kim tak naprawdę jest tytułowa Fibi, dowiedzieć się można będzie 2 września w Teatrze Małym na deptaku Bogusława. Kolejne spektakle 3 i 4 września.

Sztukę Michaela Gowa z powodzeniem wystawiano na scenach całego świata. W Polsce jako pierwsza na potrzeby Teatru Telewizji zaadaptowała ją Anna Augustynowicz. Reżyserem szczecińskiej "Słodkiej Fibi" jest Iwo Vedral, artysta współpracujący ze scenami w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i Gdańsku.

W role Helen i Frazera wcielą się założyciele Teatru Niekonsekwentnego - Małgorzata Klara i Adam Kuzycz-Berezowski. Klara jest jedną z najbardziej utalentowanych szczecińskich młodych aktorek. Widzowie z pewnością pamiętają jej kreacje w spektaklach "Getsemani", "Migrenie", "Idiotkach" czy ostatnio w "A komórka dzwoni". Kuzycz-Berezowski debiutował na scenie Współczesnego rolą Poety w "Weselu". W minionym sezonie wystąpił m.in. w "Nierządnym królestwie", "Judycie" i "Ożenku".

(kas)
Kurier Szczecinski
24 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia