Nowy teatr w Łodzi!

Na OFF Piotrkowska powstaje Teatr Komedii Impro

Pod koniec września Teatr Komedii Impro w Łodzi otwiera stałą siedzibę na terenie OFF Piotrkowska, w miejscu dawnej Galerii OFF.

 

Widzowie będą mogli tam oglądać przedstawienia improwizowane, czyli powstające na bazie pomysłów i sugestii pochodzących od widzów. Przed wejściem na scenę żaden z aktorów nie wie, gdzie potoczy się akcja, jaką postać przyjdzie mu zagrać, wreszcie jakie zadanie i z kim będzie musiał wykonać. O tym zawsze decyduje publiczność.

Teatr Komedii Impro w Łodzi tworzą czołowi polscy improwizatorzy teatralni, którzy w ciągu ostatnich 8 lat, pod wodzą Jacka Stefanika, zagrali ponad 900 spektakli dla niemal 100 tys. widzów. Z końcem września na stałe zagoszczą w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, czyli na OFF Piotrkowska (przy ul. Piotrkowskiej 138/140).

Regularnie będą tam prezentować zarówno przedstawienia „IMPRO Atak!", czyli tzw. gry impro, jak i dłuższe formy teatralne, np. „Kryminał improwizowany", „Zbrodnię na zamówienie, czyli gangsterskie porachunki" oraz przedstawienie „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu".

Więcej szczegółów na temat działalności nowego teatru, w tym najbliższy repertuar, zaprezentujemy podczas konferencji prasowej, na którą zapraszamy 13 września o godz. 13, do remontowanej jeszcze siedziby Teatru Komedii Impro w Łodzi (przy Piotrkowskiej 138/140, obok sklepu „Pan tu nie stał").

Adam Owczarek
Teatr Komedii Impro
8 września 2022

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia