Numerus na festiwalu w Lyonie

Spotkania Steatralne Europe & Cies

Od 8 maja 2009 roku Stowarzyszenie Teatr Mumerus weźmie udział międzynarodowych spotkaniach teatralnych Europe & Cies w Lyonie. Jest to międzynarodowy projekt teatralny odbywający się w latach 2008 - 2015, w którym biorą udział teatry z Francji, Włoch, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Grecji, Rosji oraz Rumunii.

Celem tego projektu jest wymiana spektakli, koprodukcje, wspólne warsztaty - oraz odbywający się corocznie festiwal teatralny. Stowarzyszenie Teatr Mumerus zostało zaproszone do udziału w tym projekcie, jak również do udziału w tegorocznym festiwalu teatralnym. Na festiwalu Teatr Mumerus pokaże dwa spektakle: Laputa & Lagado według Jonathana Swifta czyli Trzecia podróż Gullivera oraz Dr K. Hommage a Franz Kafka. Ponadto aktorzy Mumerusa wezmą udział w uroczystym otwarciu festiwalu, na które przygotowali specjalny program, jak również spotkaniu z widzami festiwalu, poświęconym poezji polskiej.

Program festiwalu zawiera spektakle Teatro Libero de Palermo (Włochy), Teatru BABII z Czelabińska (Rosja), Compagnie Dégadézo ze Strasburga (Niemcy - Francja), Teatru Pierre Lucat z Vallée d’Aoste(Włochy), Teatru Costa Daras-Makis Yalenios (Grecja) a także teatrów francuskich z regionu Rodan - Alpy. Poza prezentacjami spektakli w ramach festiwalu odbędą się liczne wernisaże, konerty, akcje plastyczne i parateatralne jak również spotkania z twórcami.

(-)
Materiały Teatru
8 maja 2009

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...