O czasie i przestrzeni

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej

W najbliższy poniedziałek (30 czerwca) Teatr Lalek Banialuka rozpocznie dwutygodniowe warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów z Bielska-Białej i okolic. Młodzież pod opieką profesjonalistów będzie pracować w podgrupach: aktorskiej, muzycznej, scenograficzno-kostiumowej i dziennikarsko-promocyjnej.

Punktem wyjścia pracy młodzieży będą pojęcia czasu i przestrzeni. Ich funkcjonowanie w świadomości ludzi w przeszłości i ich odbiór dziś pod wpływem rozwoju technologii oraz procesu globalizacji. Istnieje wiele definicji czasu i przestrzeni. Zajmowali się nimi i św. Augustyn, Kant i Newton. W dzisiejszym świecie - w którym zdobycze cywilizacji dają nam złudne wrażenia panowania nad czasem i przestrzenią - niektóre z tych definicji zdają się być zupełnie anachroniczne. O ponowoczesnych teoriach globalizacji i płynnej rzeczywistości McLuhana i Baumana będziemy rozmawiać słowami poezji Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Śliwiaka.

Spektakl podsumowujący warsztaty zostanie zaprezentowany 12 lipca o godz. 18.00 oraz 13 lipca o godz. 11.00 na Dużej Scenie Teatru Lalek Banialuka. Wstęp wolny.

Relacje z warsztatów oraz pokazów znajdą Państwo na stronie internetowej teatru www.banialuka.pl w zakładce "Lato w Teatrze".

"Lato w teatrze" w Banialuce odbywa się już po raz drugi. Ubiegłoroczna edycja została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników zajęć oraz obserwatorów z Instytutu Teatralnego.

Warsztaty w Banialuce honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult. Partnerami projektu są Środowiskowe Centrum Pomocy oraz delegatura Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej.

(-)
Materiał Teatru
28 czerwca 2014

Książka tygodnia

Kto ukradł jutro?
Wydawnictwo ALBUS
Olga Ptak

Trailer tygodnia